Loading...

У Краматорську формується патронажна службаЦентр сімейної медицини № 1 Краматорська бере участь в пілотному проєкті з впровадження патронажної служби. Мета створення – більш прицільний нагляд за дітьми до 3-х років, що дозволить приділяти більше уваги не тільки медичним аспектам, а й соціальним, психологічним, фізичним.

На початку червня ЮНІСЕФ розпочав пілотний проєкт впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів в Донецькій області. 15 медичних сестер та лікарів первинної ланки Центру сімейної медицини № 1 пройшли цикл тренінгів, на яких отримали розширені знання щодо організації та проведення домашніх візитів до родин з дітьми від 0 до 3 років.

Серед тем тренінгів: ранній розвиток дитини та ідентифікація ризиків, навчання та промоція грудного вигодовування; дотримання календаря щеплень, посилення, взаємозв’язків між батьками та дитиною, долучення батька до виховання дитини, ідентифікація соціальних проблем та переадресація кейсу, родинне благополуччя та інші.

18 червня медичним сестрам та лікарям вручили сертифікати про завершення курсу. На врученні були присутні директор департаменту охорони здоров’я  Донецької обласної державної адміністрації Володимир Колесник та заступник міського голови Краматорська Олена Катальнікова.

«Для Краматорська впровадження патронажної служби – є дуже важливим кроком. Перші 3 роки від народження дитини – є найбільш важливим періодом у формуванні нервової системи малюка, і відповідно, запоруки гармонійного подальшого росту та розвитку дитини. І пильна увага та догляд за дітьми цього віку – це дуже важливо та відповідально», – зазначила Олена Катальнікова.

Також заступник міського голови Краматорська привітала медиків з наступаючим професійним святом.

Головний лікар Центр сімейної медицини № 1 Олександр Власенко детальніше розповів про те, як буде працювати патронажна служба. 

«Візити патронажних медсестер за новою програмою матимуть нове більш глибоке змістовне наповнення. Для проведення огляду та комунікації із лікарем, медсестри матимуть необхідне обладнання, включаючи сучасні телемедичні пристрої. Перші патронажні візити за новою програмою розпочнуться у липні», – сказав Олександр Власенко.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки уряду Німеччини через німецького державний банк розвитку KfW.

Прес-служба Краматорської міської ради

Популярні новини