Loading...

У яких випадках можна вакцинувати дітей 12+?



Враховуючи наявні наукові дослідження, рекомендації ВООЗ та відповідні зміни до інструкції вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Міністерство охорони здоров’я дозволило щепити дітей віком 12+ цією вакциною. Але за певних умов. Розповідаємо детальніше , за яких саме????
1⃣ Дитина має високий ризик важкого перебігу та розвитку ускладнень від COVID-19 через супутні хвороби, зокрема онкопатології, та не має протипоказань до вакцинації.
2⃣ Дитина переїжджає жити або виїжджає на навчання до країни, де для перетину кордону необхідне міжнародне свідоцтво або сертифікат вакцинації.
3⃣ Дитина є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів в країні, де для перетину кордону або для участі необхідне міжнародне свідоцтво або сертифікат вакцинації.
4⃣ Дитина приїхала з іншої країни, де отримала першу дозу Pfizer.
Для отримання щеплення батьки дітей 12-15 років або самі дити віком 16-17 років звертаються до педіатра або сімейного лікаря. Лікар може видати один з наступних документів:
➡ медичний висновок про наявність у дитини супутньої патології, зокрема онкопатології, відсутність протипоказань до щеплення вакциною Comirnaty та рекомендацією провести це щеплення;
➡ довідку в довільній формі із рекомендацією провести щеплення вакциною Comirnaty. Ця довідка видається після розгляду документів, які дають підстави для вакцинації. Мова про документальне підтвердження зміни місця проживання або навчання та виїзду до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Або документальне підтвердження участі в міжнародних заходах у відповідних країнах чи документальне підтвердження введення першої дози вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech в дитини за кордоном.
Отримавши медичну довідку від лікаря, треба зателефонувати в зручний центр масової вакцинації або пункт щеплення (перелік та контакти ➡ list.covid19.gov.ua) та, якщо там є вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech, записати дитину на щеплення. На вакцинацію обов'язково необхідно взяти з собою всі документи, згадані вище.
 

Популярні новини