Loading...

В яких випадках за медичні послуги дійсно потрібно платити?Усі медичні послуги, які входять у Програму медичних гарантій, є безоплатними для пацієнта, адже вже оплачені коштом платників податків. Повний перелік послуг опублікований за цим посиланням. Пацієнту треба лише дотримуватися певних правил, щоб отримувати ці послуги безоплатно: підписати декларацію зі своїм лікарем, проходити обстеження за направленням, отримувати “Доступні ліки” за е-рецептом тощо. Водночас невідкладна медична допомога є безоплатною завжди.
❓У яких випадках послуги є платними:
1️⃣ Пацієнт вирішив пройти обстеження, здати аналізи чи отримати консультацію у вузького фахівця без направлення лікаря — за власним бажанням.
2️⃣ Якщо приватна лікарня не надає ті медичні послуги, яких потребує пацієнт, за договором з НСЗУ.
3️⃣ Покращений сервіс, такий як окрема палата чи покращене харчування.
4️⃣ Послуга є в переліку платних, затвердженому Кабінетом міністрів: косметологія, масаж, медогляд для отримання візи, зубне протезування тощо.
5️⃣ Профілактичний огляд дорослих пацієнтів.
❗️Оплата цих послуг має відбуватися офіційно у касі медичного закладу, а пацієнт повинен отримати чек.
➡️ Якщо у закладі, який має договір із НСЗУ, вам безпідставно відмовили в наданні послуги чи вимагали гроші за безоплатні послуги, ви можете подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ,  тут пояснюється, як це зробити.
 

Популярні новини