Loading...

Вакцинація від COVID-19 входить до Програми медичних гарантій-2022Як і у минулому році пацієнти можуть вільно вакцинуватися проти коронавірусної хвороби безоплатно. НСЗУ укладає з надавачами медичних послуг договір за напрямом вакцинації від COVID-19 та оплачує закладам надану пацієнту послугу з вакцинації ????
➡35 гривень за перший раунд вакцинації від COVID-19;
➡84 гривні - за другий раунд;
➡60 гривень - за третій раунд вакцинації.
❗У послугу, окрім власне вакцинації, входить фіксування факту щеплення в електронній медичній картці пацієнта - для можливості в подальшому згенерувати сертифікат у “Дії”, а також видача COVID-сертифіката. До речі, згенерувати та роздрукувати сертифікат про вакцинацію здатен кожен, хто має смартфон або комп’ютер. Для цього не обов'язково йти до сімейного лікаря. Про це ми розповідали тут.
❓Як має проходити щеплення від коронавірусної хвороби?
➡️Для початку медичні працівники повинні поінформувати людину щодо процедури вакцинації та отримати інформовану згоду — документ, який кожен підписує перед щепленням.
➡️Лікар має опитати людину, щоб виявити протипоказання, з’ясувати схильність до алергій.
➡️Після цього - розказати про подальші дії та можливі побічні реакції.
➡️Лише тоді можна безпосередньо провести вакцинацію.
➡️Протягом 30 хвилин після щеплення людина має залишатись під спостереженням, щоб медики могли зафіксувати несприятливі події після імунізації, в разі їх виявлення, та надати необхідну допомогу.
➡️Факт вакцинації реєструють в електронній медичній картці пацієнта.
➡️Після проведеної процедури фахівець повідомляє дату наступного щеплення.
➡️Якщо раптом пацієнту стає погано у процесі вакцинації, йому нададуть першу медичну допомогу і за потреби викличуть швидку.
❓Де можна отримати свою дозу захисту від COVID-19?
1⃣У закладі первинної медичної допомоги, який має договір з НСЗУ за пакетом вакцинації. Незалежно від наявності декларації з лікарем, що працює у цьому закладі.
2⃣У пунктах вакцинації, які можуть розташовуватися в різноманітних медичних закладах.
3⃣У центрах масової вакцинації.
4⃣Викликати мобільну бригаду з імунізації, які вакцинують організовані колективи із більше ніж 50 людьми та маломобільних громадян.
????Перелік місць вакцинації є за посиланням: https://list.covid19.gov.ua/.
????Дізнатися більше про доступні українцям вакцини та правила вакцинації можна на сайті: https://vaccination.covid19.gov.ua/.
 

Популярні новини