Loading...

Вакцинація вагітних від COVID-19Вакцинація від COVID-19 для вагітних є безпечною та необхідною. Сьогодні багато країн успішно вакцинують вагітних, моніторять їхній стан і звітують про ефективність та безпечність вакцинації. І цих доказів щодня стає більше.
????Чи є вакцинація ефективною для вагітних?
Вакцини проти COVID-19 є такими самими ефективними для вагітних, як і для невагітних, насамперед ідеться про мРНК-вакцини (Pfizer-BioNTech і Moderna). Крім того, дослідження показали, що у вагітних жінок, які отримують вакцину проти COVID-19, виробляються антитіла, які присутні в пуповинній крові новонароджених. Це свідчить про те, що вакцинація захищатиме навіть немовлят одразу після народження.
????Яку вакцину обрати вагітним?
За інформацією ВООЗ, серед вакцин, які зареєстровані в Україні, для вакцинації вагітних можна використовувати такі:
????Pfizer-BioNTech
????Moderna
????AstraZeneca
????Janssen (Johnson&Johnson)
????Sinovac (CoronaVac)
????Водночас Міністерство охорони здоров’я наразі рекомендує обирати для вакцинації вагітних мРНК-вакцини: Pfizer-BioNTech і Moderna.
????На якому терміні вагітності вакцинуватися від COVID-19?
Щепитися можна на будь-якому терміні вагітності.
????Чи можуть вакцинуватися проти COVID-19 жінки, які намагаються завагітніти?
Так, вакцинація є важливою для захисту їх самих та їхніх дітей впродовж вагітності. Крім того, вакцинація не впливає на фертильність або здатність завагітніти.
Також рекомендуємо подивитися відеоінтерв’ю з фахівцями від UNICEF Ukraine, в якому розкривається тема вакцинації вагітних.

Популярні новини