Loading...

Верховна Рада прийняла низку важливих законодавчих актів, що стосуються охорони здоров’яШтраф становить від 17 до 170 тис. грн або обмеження чи позбавлення волі строком до 3 років залежно від тяжкості злочину.
Це означає, що допуск до приміщень Верховної Ради народних депутатів, їх помічників, працівників Апарату парламенту, членів Кабінету Міністрів, працівників державних установ, а також представників ЗМІ відбуватиметься лише за наявності:
✔️ документа про вакцинацію (однією або двома дозами),
✔️ негативного результату тестування на COVID-19,
✔️ довідки про одужання.
▪️ Зміни до закону «Про лікарські засоби».
Нововведення дозволяють прискорити державну реєстрацію лікарських засобів, зокрема вакцин, для екстреного застосування, наприклад, під час епідемії та пандемії. Це допоможе своєчасно отримати пацієнтам життєво необхідні лікарські засоби, які зможуть врятувати їм життя.
Розширюється функціонал електронної системи охорони здоров’я на громадське здоров’я, реабілітацію, донорство крові та її компонентів.
Також цей законопроєкт запроваджує можливість перетворення державних установ охорони здоров’я на державні некомерційні підприємства (подібний процес відбувся у 2017-2019 рр. в комунальних закладах). Приєднання державних закладів до системи фінансування медичних гарантій відкриває можливість для покращення забезпечення громадян медичними послугами.
 

Популярні новини