Loading...

Всесвітній день боротьби з артритомНасправді «артрит» — це не окрема хвороба, це сукупне поняття для пояснення запальних процесів у суглобі. Є понад 100 видів артриту й пов’язаних із ним станів. Люди будь-якого віку і статі можуть і хворіють на артрит. Часто ця недуга може призводити до інвалідності.
Загальні симптоми артриту суглобів можуть включати:
▪ набряк;
▪ біль;
▪ скутість;
▪ зменшення діапазону рухів.
Ці прояви можуть зникати, а потім з’являтися знову. Проявлятися в легкій, середній або тяжкій формі. Можуть бути незмінними роками, але з часом прогресувати або погіршуватися.
????Тяжка форма артриту може зумовлювати хронічний біль, неможливість виконувати повсякденні справи й утруднити ходьбу або піднімання сходами.
Артрит може призводити до незворотних змін суглобів. Ці зміни можуть бути видимими, наприклад, вузлуваті суглоби пальців, але часто пошкодження можна побачити тільки на рентгенівському знімку. Деякі типи артриту крім суглобів також вражають серце, очі, легені, нирки і шкіру.
Якщо вас турбує біль у суглобах, найважливіший перший крок — отримати точний діагноз. Поговоріть зі своїм сімейним лікарем про свої симптоми, а далі вас спрямують до вузького спеціаліста.
Ключові поради з профілактики артриту:
✅ бути фізично активним;
✅ підтримувати здорову вагу і правильно харчуватися;
✅ не займатися самолікуванням і своєчасно звертатися до лікаря.
Дотримуючись цих простих правил можна не тільки лікувати вже сформоване захворювання, але і вчасно попередити його розвиток. І тоді ваші суглоби вдячно працюватимуть з вами в одному темпі. ????
 

Популярні новини