Loading...

Хто виписує довідку щодо протипокзань до вакцинації проти COVID-19 і в яких випадках?Міністерство охорони здоров'я України затвердило форму довідки, яку лікарі видаватимуть пацієнтам, що мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації проти COVID-19. Тепер детальніше, хто може виписати таку довідку пацієнтам та в яких випадках ????
???? За наявності протипоказань у пацієнта таку довідку можуть видавати лікуючі лікарі медичних закладів, незалежно від форми власності та підпорядкування. Тобто це як лікарі первинної допомоги, так і лікарі, які надають спеціалізовану медичну допомогу (наприклад, імунолог).
???? Лікуючий лікар може направити пацієнта до профільного спеціаліста - для того, щоб отримати додаткову інформацію щодо діагнозу, перебігу захворювання або проведення додаткових обстежень. В такому разі лікар створить відповідне електронне направлення. І лише після висновку профільного спеціаліста лікар приймає рішення стосовно наявності протипоказань у пацієнта до вакцинації проти COVID-19 за висновками цього фахівця.
???? З переліком усіх медичних протипоказань та застережень щодо вакцинації проти COVID-19 можна ознайомитись тут
???? НСЗУ звертає увагу медичних працівників на тому, що форму № 028-1/о видає пацієнту будь-який лікуючий лікар, а не лише сімейний. Тобто той лікар, який призначає лікування при певному діагнозу (який стосується медичних протипоказань та застережень щодо вакцинації проти COVID-19) та спостерігає за станом здоров’я пацієнта.
Радимо лікарів берегти час один одного та видавати пацієнтам, які мають протипоказання до вакцинації, необхідну довідку у межах власних компетенцій.
???? Також ми звертаємося до пацієнтів - якщо у вас немає протипоказань до вакцинації, не потрібно вимагати видачу такої довідку. Поважайте своїх лікарів, цінуйте їхній час та працю.
 

Популярні новини