Loading...

Які вакцини від COVID-19 використовують в Україні і чи можна їх комбінувати?Вакцинація - найкращий та єдиний захист від важкого перебігу хвороби COVID-19, госпіталізації чи смерті. Нагадуємо, які вакцини від COVID-19 використовують в Україні. А також відповідаємо на питання, чи можна їх комбінувати ????
???? В Україні для щеплення від COVID-19 використовують чотири вакцини:
1⃣ Інактивовану вакцину CoronaVac від Sinovac
2⃣ Векторну вакцину AstraZeneca (Vaxzevria, Covishield, SKBio) різних виробників;
3⃣ мРНК-вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech та 4⃣ Moderna (mRNA-1273, Spikevax).
Усі вони схвалені ВООЗ та потребують дводозного введення. Відповідно до інструкцій інтервал між введенням першої та другої дози вакцин складає для:
✔ CoronaVac/Sinovac — 14-28 днів;
✔ Comirnaty/Pfizer — 21 день;
Moderna — 28 днів;
✔ AstraZeneca — 4-12 тижнів.
???? Чи можна комбінувати різні вакцини?
✔ Вакцини AstraZeneca, вироблені на різних майданчиках, є взаємозамінними, адже їхня технологія виробництва і склад є ідентичним. Якщо перше щеплення було зроблене вакциною індійського виробника, то другу дозу можна отримати вакциною, виготовленою в Європі або Південній Кореї та навпаки.
✔ Якщо перша доза введена мРНК-вакциною (Comirnaty чи Moderna), найкраще використати ту саму вакцину для наступної дози.
✔ Якщо мРНК-вакцина того самого виробника недоступна, для другого щеплення можна використати вакцину на платформі мРНК іншого виробника. Інтервал між першою і другою дозами становитиме 28 днів.
✔ У випадку важкої реакції на введення першої дози вакцини AstraZeneca або якщо ця вакцина недоступна, для другого щеплення можна використовувати мРНК-вакцину (Comirnaty або Moderna). Інтервал між першою і другою дозами - 12 тижнів.
✔ Вакцину CoronaVac/Sinovac не можна комбінувати з іншими вакцинами ❗
Особи, які отримали дві дози вакцин, зареєстрованих в Україні та схвалених ВООЗ, за змішаною схемою, вважаються повністю імунізованими.
 

Популярні новини