Loading...

Якість надання медичної допомогиЗ початком трансформації охорони здоров'я України ми почали прагнути до втілення найкращих практик поліпшення якості, доступу та ефективності медичних послуг. Як стратегічний закупівельник медичних послуг Національна служба здоров’я укладає договори лише з тими закладами, які здатні забезпечити якісні та безпечні послуги.
В 2021 році Національна служба здоров’я України уклала договори із понад трьома тисячами надавачів первинної, екстреної та спеціалізованої медичної допомоги. І кожну лікарню перед укладенням договору НСЗУ перевіряла на відповідність вимогам: наявність ліцензії на медичну практику, медичного обладнання та відповідних фахівців тощо.
Щодо сучасного єдиного підходу з якості надання медичної допомоги, то в Україні зараз триває розробка галузевих стандартів медичної допомоги, яку координує Міністерство охорони здоров’я України. ВООЗ у тісній співпраці з МОЗ розпочали проєкт, спрямований на підтримку України у процесі стандартизації якості надання медичної допомоги. Для цього планується адаптація міжнародних клінічних настанов та розробка національних клінічних протоколів, які базуються на даних доказової медицини.
З жовтня 2020 року до лютого 2021 року ВООЗ провела дослідження предметного поля для оцінки варіантів, які варто враховувати з метою впровадження процесу розробки національних клінічних протоколів. За результатами дослідження ВООЗ вже підготовлено документ "Варіанти найкращих практик для розробки клінічних протоколів в Україні". Ознайомитись із узагальненням результатів дослідження українською або англійською мовами можна за ➡ посиланням .
 

Популярні новини