Loading...

Як лікувати нежить?Зимова пора в Україні стійко асоціюється з нежиттю, тому що на вулиці стає холодно, починається пора застуд, а хтось страждає від алергії. Крім того, закладеність носа посилюється під впливом сухого повітря, яким ми дихаємо в приміщеннях з опалювальними приладами.
????Чому виникає нежить? Коли вірус застуди або алерген, наприклад, пил, потрапляє у ніс, то подразнює слизовий покрив, який починає виділяти багато прозорого слизу. Ці виділення допомагають вимивати подразники з носа. Через кілька днів слиз може ставати білим, жовтим чи навіть зеленим — це нормальний процес.
????Чи треба лікувати нежить? Сам по собі він не є хворобою, а лише симптомом інших станів. Тож закладеність носа мине разом із захворюванням. Але ніс є важливим органом дихання, бо повітря проходить крізь нього, наче крізь фільтр, зволожується, нагрівається або охолоджується і потрапляє в легені очищеним.
????Що можна зробити?
➡️Скористайтеся звичайним сольовим спреєм, який зволожить слизову й допоможе їй очиститися.
➡️Якщо використовуєте спреї для звуження судин, то не довше кількох днів і з дотриманням інструкції, адже вони викликають звикання.
➡️Пийте теплі напої.
➡️Прийміть гарячий душ або ванну — тепла пара полегшить закладеність.
➡️Поставте в кімнаті зволожувач повітря і провітрюйте приміщення.
????Коли звертатися до лікаря? Якщо нежить триває більше 10 днів, у виділеннях з’являється кров, неприємний запах чи якісь незвичні симптоми. У жодному разі не лікуйте нежить самостійно медикаментами, тим більше антибіотиками, їх може призначити тільки лікар.
 

Популярні новини