Loading...

Як отримати "Доступні ліки" від серцево-судинних захворювань, профілактики інфарктив та інсультів, діабету II типу і бронхіальної астми?За програмою «Доступні ліки» пацієнти можуть отримати безоплатно чи з доплатою лікарські засоби від певних хронічних захворювань. “Доступні ліки” можна отримати лише за електронним рецептом. Нагадуємо, що для цього потрібно.
1️⃣Для початку слід укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.
2️⃣Лікар допоможе встановити діагноз відповідного хронічного захворювання та складе план амбулаторного лікування. За потреби сімейний лікар виписує направлення на проведення додаткових досліджень чи консультації вузьких спеціалістів.
3️⃣Відповідно до цього плану лікар випише електронний рецепт на “Доступні ліки”. Зверніть увагу, що е-рецепт виписує виключно сімейний лікар, терапевт або педіатр. Як саме отримати рецепт, читайте тут.
4️⃣Зверніться в аптеку, яка має договір з НСЗУ, та отримайте свої препарати безоплатно чи з частковою доплатою. Найближчу аптеку допоможе знайти дашборд.
➡️Наголошуємо, що дуже важливо приймати ці препарати відповідно до призначення лікаря.
????Смертність від серцево-судинних хвороб складає 65% від загальної смертності населення в Україні. Регулярне вживання ліків дозволяє тримати серцево-судинні захворювання під контролем та уникнути різкого погіршення стану здоров’я пацієнта.
????Ліки допомагають уникнути таких раптових станів, як інсульт та інфаркт міокарда, зокрема препарати призначають пацієнтам, які перенесли ці захворювання.
????Діабет ІІ типу має приблизно 1 млн людей в Україні, бронхіальну астму — трохи більше 200 тисяч людей. Ці хвороби суттєво знижують якість життя пацієнта, але їх можна ефективно контролювати ліками.
❗️Зверніть увагу: лікарські засоби за програмою Доступні ліки” не можна отримати без встановленого відповідного діагнозу або для лікування інших станів. Наприклад, якщо лікар призначає будесонід при бронхіті або метформін при метаболічному синдромі, він не виписує електронний рецепт на ці препарати. Пацієнт купує ці ліки за власний кошт.
Адже через програму “Доступні ліки” держава компенсує витрати на лікарські засоби тим пацієнтам, які внаслідок свого стану здоров'я потребують прийому певних ліків на постійній основі. Іноді — все життя. А програма “Доступні ліки” дозволяє зробити лікування хронічних захворювань більш доступним.
Нагадаємо, що з 1 жовтня до программ “Доступні ліки” входить 354 лікарські засоби ????
 

Популярні новини