Loading...

Як отримати медичні послуги студенту, який живе в іншому місті?Студенти, які переїздять жити і навчатися в інше місто, як і завжди, можуть розраховувати на безоплатну допомогу за Програмою медичних гарантій.
Що для цього потрібно❓
????Якщо студент уже переїхав, а декларація укладена з лікарем у медичному закладі за попереднім місцем проживання, треба просто укласти нову. Для цього обрати зручний медичний заклад, терапевта або сімейного лікаря і прийти на прийом з паспортом та ІПН. Як знайти лікаря, ми пояснювали тут. Попередня декларація анулюється автоматично. З декларацією пацієнту доступний увесь спектр безоплатних послуг на первинці, а також дослідження, обстеження та консультації вузьких фахівців за е-направленням сімейного лікаря або терапевта.
????Якщо студент не планує звертатися до сімейного лікаря у новому місті й може для цього їздити додому, то декларацію можна зберегти.
????У деяких випадках лікар може дистанційно виписувати е-направлення на обстеження до вузьких фахівців. Маючи е-направлення, пацієнт може звертатися до будь-якої лікарні та фахівця  незалежно від місця роботи лікаря, який виписав це направлення. Нагадаємо, що медичний висновок про тимчасову непрацездатність оформлюється лише після особистого прийому пацієнта.
????Як бути з “Доступними ліками”❓ Якщо студент приймає такі препарати, то йому потрібно час від часу продовжувати е-рецепт. Це можна робити і дистанційно, за домовленістю з лікарем. Нагадуємо, що е-рецепт на “Доступні ліки” виписує сімейний лікар або терапевт. За винятком препаратів для лікування розладів психіки і поведінки, епілепсії та нецукрового діабету — такі рецепти виписують психіатр, невролог та ендокринолог відповідно. Є такі варіанти:
➡️зберігати контакт зі своїм сімейним або лікуючим лікарем, який продовжуватиме е-рецепт дистанційно;
➡️якщо е-рецепт виписує сімейний лікар, то обрати нового за новим місцем проживання й укласти декларацію;
➡️якщо е-рецепт виписує вузький фахівець, то обрати нового за новим місцем проживання.
????До таких лікарів, як гінеколог, психіатр, нарколог, стоматолога (ургентна допомога для всіх та планова для дітей), фтизіатр, можна звертатися без направлення. Тобто якщо декларація укладена за попереднім місцем проживання, це не впливає на візит до перелічених фахівців. До них можна прийти в будь-якому населеному пункті, попередньо записавшись на прийом.
????Звернення до екстреної медичної допомоги за номером 103 та самозвернення до медичного закладу в невідкладному стані — підстава для безоплатної медичної допомоги усім і завжди, незалежно від наявності декларації.
 

Популярні новини