Loading...

Як пацієнтам із розладами психіки отримати психіатричну допомогу та “Доступні ліки” безоплатно?10 жовтня відзначався Всесвітній день психічного здоров’я. Це привід нагадати, що психічне здоров’я не менш важливе за фізичне, а звертатися по допомогу до психіатра зовсім не соромно. Програма медичних гарантій враховує такі захворювання, і з кожним роком доступ до необхідного лікування пацієнтів із розладами психіки та поведінки розширюється.
Розповідаємо, як пацієнтам із розладами психіки та поведінки безоплатно отримати психіатричну допомогу та “Доступні ліки” ????
????З 1 жовтня пацієнти із такими захворюваннями як шизофренія, посттравматичний стресовий розлад, депресія, афективні та невротичні розлади можуть отримати необхідні препарати в рамках програми “Доступні ліки”. Це - 30 торговельних назв препаратів. З них 13 є повністю безоплатними, решта - з доплатою.
Ліки пацієнт отримує за електронним рецептом у будь-якій з 7 тисяч аптек, яка має відповідний договір із Національною службою здоров'я. Перелік таких аптек шукайте на електронній карті, у фільтрі “Тип договору” оберіть “Розлади поведінки і психіки”.
???? Електронний рецепт на потрібні ліки пацієнтам із розладами психіки та поведінки виписує психіатр. До речі, те, що успішним лікування психічних хвороб може бути виключно у стаціонарі — це стереотип. Як і думка, що кожен пацієнт із певними психічними хворобами потребує довічного заточення в лікарні. Емоційне вигорання, стрес, розлад чи депресія може трапитися з будь-якою людиною — в такому разі вона потребуватиме спостереження та лікування, призначеного психіатром. Консультацію психіатра пацієнт може отримувати безоплатно та навіть без направлення - у будь-якому медичному закладі, який за договором з НСЗУ надає амбулаторну допомогу та має відповідного фахівця у штаті.
???? Крім того, 61 заклад підписав угоди з НСЗУ про психіатричну допомогу, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами. Такі команди надають допомогу за місцем перебування пацієнта. Це дозволяє пацієнтам залишатися вдома в оточенні близьких та отримувати допомогу фахівців, не лягаючи в лікарню. Детальніше про те, яку допомогу надає пацієнту мобільна мультидисциплінарна команда читайте тут
 

Популярні новини