Loading...

Як правильно вживати антибіотикиНе лікуйте застуду і грип антибіотиками. Вживайте антибіотики лише після рекомендацій лікаря. Не радьте знайомим лікуватися антибіотиками та не займайтеся самолікуванням. Ви не раз чули такі рекомендації, але не завжди на них зважали? А дарма. Надмірне вживання антибіотиків породжує супербактерії, стійкі до лікування. Це називається антибіотикорезистентністю.
Від хвороб, спричинених резистентними мікроорганізмами, помирає 700 000 людей в рік. Якщо не впроваджувати відповідних заходів, то кількість смертей зросте до 10 мільйонів вже до 2050 року.
 
 
Що можете зробити Ви, щоб захиститися себе та рідних від резистентних бактерій? Для початку правильно вживайте антибіотики:
◼ лише за призначенням лікаря;
◼ самостійно не змінюйте дозування;
◼ не змінюйте антибіотик без консультації з лікарем;
◼ не переривайте курс лікування навіть, якщо вам стало краще.
Запам’ятайте, бігти в аптеку купувати антибіотик щойно у вас піднялася температура і ви почали кашляти – дуже погана ідея. Колеги з Центр громадського здоров’я України пояснили чому.
На інфекційні хвороби, спричинені мікроорганізмами з резистентністю хворіють усі, а не лише ті, хто ігнорує рекомендації лікаря чи займається самолікуванням. Такі захворювання дуже складно, а інколи й неможливо вилікувати. Тому подбайте про власний захист та захист своєї сім’ї.
◼ Вакцинуйтеся. Деякі вакцини, наприклад, проти менінгокока та пневмокока, здатні попередити серйозні бактеріальні інфекції.
◼ Дотримуйтесь гігієни. Мийте руки та продукти, які збираєтесь готувати. Висока температура знищує бактерії, які можуть вам зашкодити. Зберігайте їжу в холодильнику та не їжте зіпсовані продукти. Більше інформації тут.
◼ Ведіть здоровий спосіб життя. Так ви будете менше хворіти.
◼ Дотримуйтеся правил безпечного сексу.
◼ Стежте за гігієною ротової порожнини. Регулярно проходьте профілактичні огляди у лікаря-стоматолога.
Відповідально ставтеся до лікарських засобів і дотримуйтеся правил їх вживання. Так ви захищаєте не тільки себе, але й рідних і майбутнє всього людства.
 

Популярні новини