Loading...

Як зберегти спокій всієї родини під час дистанційного навчання?Перехід на дистанційне навчання під час карантину по-різному впливає на дітей. Комусь це подобається, а хтось навпаки стає менш продуктивним, більше втомлюється, тривожиться і гірше спить. Ясна річ, дистанційка впливає не лише на самих школярів, а й на дорослих, які залишаються з ними вдома. Тож сьогодні розповімо, як зберегти психічне здоров’я родини.
????Дотримуйтеся розкладу. Графік на щодень допомагає краще налаштуватися і на роботу, і на відпочинок. Також це допоможе уникати прокрастинації й не почуватися так, ніби час був втрачений безцільно. Щодня вставайте у визначений час, навіть якщо занять немає, запишіть цілі на день і розставте пріоритети, складіть список завдань (робочих і особистих) і викреслюйте виконане. Це стосується і дорослих, і дітей. Складіть разом із малюком його графік, позначайте виконані завдання і хваліть за відповідальність.
????Підтримуйте соціальні зв’язки. Під час епідемії краще утриматися від фізичних контактів, але з друзями можна спілкуватися онлайн. Соціалізація є важливою складовою психічного здоров’я. Більшість дітей і так уміє зв’язуватися з однолітками в месенджерах. У разі чого запропонуйте свою допомогу, складіть список цікавих тем, які дитина може обговорити з другом, чи хай разом зіграють у гру.
????Будьте фізично активними. Дистанційне навчання спонукає нас багато сидіти на місці. Включіть у рутину фізичні вправи. Вони корисні не лише для тіла, а й для самопочуття, бо вивільняють ендорфіни, які піднімають настрій. Вивчіть нову вправу, яку можна виконати прямо в кімнаті, чи просто потанцюйте. Увечері або вранці влаштуйте пробіжку чи поїздку на велосипеді, а після неї зробіть розтяжку. Якщо виконаєте все це разом із дитиною, то покращите вам обом настрій, покажете гарний приклад і зблизитеся.
????Медитуйте. Хоча б кілька хвилин на день проведіть сидячи або лежачи, зосередившись на диханні. Це допоможе заспокоїтися. Для школяра це може стати новим цікавим досвідом.
????Робіть маленькі перерви в роботі, можна поставити для них сигнал на смартфоні і собі, і дитині. Вставайте з місця й потягуйтеся, під час їжі або перерви на чай чи каву спілкуйтеся з дитиною замість скролінгу соцмереж.
????Добре спіть. Без сну людина, а тим більше дитина швидко втомлюється, стає дратівливою. А виспавшись краще засвоює навчальний матеріал. Намагайтеся не користуватися смартфоном та комп’ютером перед сном, завершуйте роботу раніше й не думайте про неї у ліжку, мотивуйте школяра робити те саме. Натомість почитайте разом цікаву книжку (або кожен свою).
 

Популярні новини