Loading...

Яку безоплатну медичну допомогу отримає пацієнт із нецукровим діабетом?Нецукровий діабет — рідкісна, проте важка хвороба, яка без лікування значно погіршує якість життя людини. Проте за умови безперервного прийому ліків прояви хвороби зникають і пацієнт може жити звичайним життям. Для пацієнтів із нецукровим діабетом безоплатними є діагностика захворювання, процес лікування і низка препаратів, які входять у програму реімбурсації.
???? Для пацієнта найперший порадник у профілактиці та діагностиці будь-якого захворювання — це сімейний лікар, терапевт або педіатр. Зважаючи на стан здоров’я пацієнта, фактори ризику та можливу спадковість, лікар випише електронне направлення на проведення досліджень або на консультацію до ендокринолога. Тому перш за все треба підписати декларацію з лікарем первинки.
???? Ендокринолог ставить діагноз, складає план лікування і вносить його в електронну систему охорони здоров’я. Це робить виключно ендокринолог, який приймає амбулаторно — не ендокринолог стаціонару і не сімейний лікар. Він же виписує пацієнту перший електронний рецепт на “Доступні ліки”.
???? Як і де отримати безоплатну консультацію ендокринолога — читайте в попередньому пості.
???? Після цього пацієнт може обирати, у кого спостерігатися. Є два варіанти:
????продовжити лікування під наглядом лікуючого лікаря-ендокринолога;
????перейти під нагляд свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, поки діє визначений ендокринологом план лікування.
Можливість спостерігатися в сімейного лікаря значно полегшує доступ пацієнта до лікування у випадках, коли у найближчих медичних закладах немає ендокринолога.
Як отримати безоплатні ліки від нецукрового діабету?
????1 жовтня у програму реімбурсації ліків увійшли нові препарати, зокрема від нецукрового діабету. Це 5 найменувань (міжнародна непатентована назва Десмопресин), усі вони є безоплатними в аптеках, які уклали угоди з НСЗУ на відповідний напрям реімбурсації. Побачити ці аптеки можна на дашборді. Оберіть “Нецукровий діабет” у фільтрі Тип договору і побачите на мапі всі аптеки з відповідними ліками, їх понад 6 тисяч.
????Щоб отримати безоплатні ліки в цих аптеках, треба мати е-рецепт, який виписує лікар особисто, дистанційно телефоном або особисто без телефона.
 

Популярні новини