Loading...

З 23 вересня україна переходить у «жовтий» рівень епідемічної небезпекиЧому так сталося?

«Жовтою» країна стає в разі перевищення протягом трьох днів підряд однієї з таких ознак:

1. Кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19;

2. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 методом ПЛР та експрес-тесту на визначення антигена SARS-CoV-2;

3. Кількість тестувань методом ПЛР та експрес-тесту на визначення антигена SARS-CoV-2.

Або наявність підстав для встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території хоча б одного регіону.

Цього разу рішення про переведення в «жовту зону» було на підставі перевищення кількості нових випадків на 100 тисяч населення та перевищення коефіцієнта виявлення нових випадків.

Хто ухвалює це рішення?

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Рішення набирає чинності не раніше, ніж через два дні з дати його оприлюднення.

А отже, 21 вересня 2021 року на позачерговому засіданні Державної комісії було ухвалено рішення встановити в усіх регіонах України «жовтий» рівень епіднебезпеки з 00 год 00 хв 23 вересня 2021 року.

З цією ініціативою виступив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Які нас очікують обмеження?

1. Проведення масових заходів за умови заповненості на дві третини. Скринінг температури тіла, масковий режим, антисептики та безпечна дистанція — безумовна складова події.

Зазначені обмеження не застосовуються лише за умови наявності в усіх учасників та організаторів заходу негативного результату тестування на COVID-19 (ПЛР або експрес-тест) за 72 години до здійснення заходу. Або за наявності документа, що підтверджує повний курс вакцинації.

2. Кінотеатри та інші заклади культури можуть приймати дві третини місць із дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами й одним порожнім рядом. Або понад 50 відсотків місць із дотриманням шахового порядку в залі.

3. Розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані 1,5 метри, до чотирьох людей за столиком. Пересування в закладі можливе лише в засобах індивідуального захисту. За столом та під час приймання їжі чи напоїв дозволено перебувати без маски.

4. Забороняється відвідування закладів освіти, якщо 80% персоналу не вакциновані хоча б однією дозою.

5. Спортивні зали та фітнес-центри можуть працювати лише за умови забезпечення 10 кв. метрів загальної площі приміщення на одну людину.

Для вакцинованих від COVID-19

Якщо ви повністю вакциновані чи отримали першу дозу вакцини, то для вас немає обмежень у відвідуванні закладів та подій. Внутрішній сертифікат можна згенерувати в застосунку Дія. 

Докладніше про рівні безпеки в постанові Кабінету міністрів України № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

 
 

Популярні новини