Loading...

Чи небезпечні нітрати в овочах та фруктах?Як часто ви відкладали покупку овочів чи фруктів через побоювання щодо вмісту нітратів? Пропонуємо розібратися чи дійсно нітрати настільки небезпечні, як про них говорять.
Нітрати – це солі нітратної кислоти, які добре розчиняються у воді та містяться у ґрунті. Зазвичай в наш організм вони потрапляють з овочами або переробленими м'ясними виробами, якщо ми їх споживаємо.
Для рослин нітрати важливі для нормальної життєдіяльності.
У наш організм 80% нітратів потрапляють з овочами. ВООЗ рекомендує вживати не більше 3,7 мг на кг вашої ваги. Найбільше нітратів міститься в шпинаті, селері, листовій капусті та столових буряках – у середньому 1000-1500 мг на кг продукту. Найменше шкідливих солей мають цибуля, перець, баклажани та зелений горошок.
Не слід забувати про надходження нітратів з питною водою, особливо з джерел децентралізованого водопостачання.
У допустимих нормах нітрати не шкодять організму, якщо у людини немає проблем зі здоров’ям. Однак надмірна кількість нітратів в організмі може перетворитись на нітрити, які дійсно шкодять нам. Нітрит у крові може реагувати з гемоглобіном (який переносить кисень до тканин організму) та зменшувати здатність гемоглобіну переносити кисень.
Користь від споживання овочів доведена багатьма міжнародними та національними дослідженнями, проте ризик виникнення онкозахворювань з причин споживання нітритів не недостатньо досліджений.
Зменшити кількість нітратів у овочах допоможе виварювання. За 40-50 хвилин кількість нітратів зменшується приблизно на 40-80%.
Нітрат-тестори не завжди справно працюють, оскільки враховують й інші солі у продукті: фосфати чи натрієві. Похибка вимірів може досягати мало не 1000%. Визначити точну кількість нітратів можна тільки в лабораторних умовах.
При покупці овочів та фруктів зважайте на місце продажу, цікавтесь у продавця про місце вирощування. Якщо купуєте на ринку, попросіть дозвіл лабораторії Держпродспоживслужби. Такий документ видається лише на конкретний день продажу.
 

Популярні новини