Loading...

Чи потрібно моїй дитині вакцинуватися від вірусу папіломи людини?Папіломавірус надзвичайно поширена інфекція. Найчастіше вона передається під час статевого контакту, зокрема, контакту «шкіра до шкіри» в інтимних зонах. Більшість людей заражаються вірусом папіломи людини невдовзі після початку статевого життя. Інфікування відбувається безслідно, однак зумовлює зміни в клітинах слизової оболонки шийки матки, що може призвести до розвитку раку.
 
 
♦ Прийнято вважати, що ця вакцина рекомендована виключно дівчатам. Їм варто щепитися двома дозами у віці 9–14 років ще до початку статевого життя. Але в деяких країнах це щеплення вже рекомендоване також і хлопчикам, наприклад, у США, Великобританії та Ізраїлі. Адже хлопці в подальшому можуть бути носіями інфекції.
Зупинити передавання папіломавірусу від людини до людини можна завдяки вакцинації! Щеплення захищає дівчат від розвитку в майбутньому раку шийки матки, а як дівчат, так і хлопців — від раку порожнини рота й горла, статевих органів і ануса.
♦ Жінкам старше 26 років — щодо щеплення потрібно проконсультуватися з лікарем, бо в цьому віці воно може давати менші переваги.
♦ Людям, які живуть із ВІЛ, для захисту від папіломавірусної інфекції, незалежно від виробника вакцини та віку вакцинації, потрібно ввести 3 дози вакцини.
Щеплення проти папіломавірусу застосовують у 84 країнах світу, наприклад, у США, Канаді та більшості країн ЄС. Близько 80 мільйонів людей уже вакцинувалися проти папіломавірусу. Ефективність та безпечність вакцин проти ВПЛ підтверджено численними міжнародними дослідженнями.
Вакцина від папіломавірусу не включена до Календаря профілактичних щеплень, тож батькам варто самостійно потурбуватися про імунопрофілактику своїх дітей. Та це щеплення — величезна інвестиція у їхнє майбутнє!
 

Популярні новини