Loading...

Чим корисне плавання?Погано спите, втомились на роботі чи хвилюєтесь перед важливою подією? У будь-якій незрозумілій ситуації – починайте плавати. Звісно, плавання – не панацея. Але цей вид спорту допоможе зміцнити ваше тіло та позбутись певних проблем зі здоров’ям.
Усього дві з половиною години на тиждень аеробних фізичних навантажень, таких як плавання, можуть зменшити ризик хронічних захворювань. Це також може поліпшити стан здоров’я людей з діабетом та серцевими захворюваннями. У плавців менший ризик передчасно померти, аніж в людей, які ведуть неактивний спосіб життя. Дехто зазначає, що може довше займатися спортом у воді, ніж на суші, оскільки менше відчувається біль у м’язах чи суглобах. Зокрема люди з артритом можуть обрати плавання, щоб підтримувати фізичну активність та уникнути ймовірного травмування суглобів, яке можливе під час інших занять.
Плавання також покращує психічне здоров’я. Для людей з фіброміалгією такі заняття можуть зменшити тривогу, а фізичні вправи у теплій воді виступають допоміжним елементом у боротьбі з депресію. Плавання батьків з малюками також позитивно впливають на психічний стан обох учасників.
Якщо у вас накопичилась втома або стрес, фізична активність принесе заряд бадьорості та покращить настрій. Головне – це регулярність занять.
Плавання у поєднанні з іншими фізичними активностями допоможе збільшити щільність кісткової тканини.
Дослідження показують, що плавання позитивно впливає на низку кардіо-респіраторних показників, а також зниження ваги та відсотку жиру в тілі як у дорослих, так і дітей. Варто таки додати, що такий самий ефект дають й інші аеробні вправи: біг чи катання не велосипеді.
Плавання – це один зі способів, як підтримувати фізичну активність. Однак перед початком занять, проконсультуйтесь з лікарем щодо протипоказів, регулярності та кількості тренувань на тиждень.

Популярні новини