Loading...

Декларація з лікарем-ФОП: які послуги безоплатні?У цьому році кількість лікарів-ФОП, які надаватимуть первинну медичну допомогу за контрактом з Національною службою здоров’я, збільшилась до 459. Декларації з лікарями-ФОП уклали понад 700 тис. пацієнтів. Часто такі пацієнти звертаються до контакт-центру НСЗУ з питанням, які саме послуги є безоплатними у лікаря-ФОП.
 
 
Нагадуємо ????
ℹ Кожен пацієнт, що подав декларацію про обслуговування у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, має право на безоплатний гарантований державою пакет медичних послуг на первинній ланці. Незалежно від форми власності надавача таких послуг. Тобто і у комунальному, і у приватному, і лікаря-ФОП пацієнт або пацієнтка отримують однаковий перелік безоплатних послуг. А саме.
???? Динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів, в тому числі - із діагностованими хронічними захворюваннями;
???? Діагностика та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів тощо.
???? Вакцинація дітей і дорослих за Національним календарем щеплень.
???? Надання консультацій (наприклад, щодо дієти, здорового способу життя тощо).
???? Ведення неускладненої вагітності.
???? Направлення до вузьких спеціалістів.
???? Надання окремих послуг паліативної допомоги пацієнтам.
???? Рецепти на ліки, зокрема за програмою «Доступні ліки».
???? Вимірювання тиску, ваги, зросту, окружності талії.
???? Електрокардіограма.
???? Довідки, листки непрацездатності, свідоцтва про смерть.
????Такі аналізи як загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, вимірювання рівня глюкози та холестерину, тропоніни.
???? Швидкі тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити.
Лікарі-ФОП, які надають первинну медичну допомогу за договором з НСЗУ можуть не мати власної лабораторії для проведення обов’язкових аналізів, але мають надавати ці послуги пацієнту безоплатно на умовах договору підряду в інших лабораторіях. Щодо щеплення від COVID-19, то наразі така вакцинація передбачена лише мобільними бригадами на базі комунальних ЦПМСД.
 

Популярні новини