Loading...

Екстрена медична допомога у ПМГ-2021. Пресбрифінг НСЗУ 20.04.21✅ З 1 квітня 2021 українці так само можуть розраховувати на безоплатну екстрену медичну допомогу, де б вони не перебували. Єдиний телефонний номер екстреної медичної допомоги - 10 ???? Працює цілодобово. До людини вирушить та бригада, яка вільна на момент звернення та перебуває найближче до місця події. Також людина, яка перебуває у загрозливому для життя стані, може звернутися до підрозділу ЕМД особисто. Якщо є необхідність, пацієнта транспортують в найближчу лікарню, яка має контракт з НСЗУ та спроможна надати відповідну медичну допомогу.
✅ Це також стосується і пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу. Хоча у 2021 році окремого пакету на екстрену медичну допомогу таким пацієнтам не передбачено, вони у разі невідкладного стану отримають екстрену медичну допомогу, викликавши бригаду за номером 103. А центри екстреної допомоги отримують від НСЗУ додаткові кошти за готовність надавати допомогу пацієнтам з підозрою або встановленим COVID-19. Це - доплати у вигляді коригувальних коефіцієнтів до загального тарифу.
✅ Починаючи з 1 квітня 2020 року і за березень 2021 року включно Національна служба здоров’я виплатила 25 центрам екстреної медичної допомоги понад 17,2 млрд грн за надання екстреної допомоги пацієнтам, в тому числі і з COVID-19. Найбільше виплат від НСЗУ отримав Центр екстреної медичної допомоги міста Києва - понад 1,4 млрд грн. Центри екстреної медичної допомоги Харківської та Дніпропетровської областей отримали понад 1,2 млрд грн.
✅ Це - дуже великі кошти, які значно перевищують обсяг фінансування за принципом субвенції. Але медична реформа дає більше ніж просто кошти. Насамперед це - можливості. Адже заклади, які працюють за договором з НСЗУ, є автономізованими, тобто незалежними суб'єктами господарювання, і керівники мають свободу управлінських рішень. Відтак кожен центр екстреної медичної допомоги сьогодні має всі умови для того, щоб підвищити заробітну плату колективу та оновлювати матеріально-технічну базу. І багато хто використовує ці можливості.
???? Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф придбав 10 нових автомобілів швидкої. Сім автомобілів їздитимуть Львовом, ще по одній надаватимуть допомогу у Старому Самборі, Оряві та Буську. Автівки куплені за кошти, сплачені у межах програми медичних гарантій НСЗУ.
✅ Щодо зарплат. Згідно з фінансовими звітами, середньомісячні витрати на оплату праці працівників центрів екстреної медичної допомоги, у 2020 році зросли. Так, за другий-четвертий квартал 2020 року вони склали:
???? керівники - 32,5 тис. грн;
????лікарі - понад 21 тис. грн;
???? керівники структурних підрозділів - 19 760 грн;
???? середній медичний персонал - понад 18 тис. грн;
???? молодший медичний персонал - 9 500 грн.
Найвищі середньомісячні витрати на оплату праці лікарів екстреної медичної допомоги становлять у Центрах ЕМД таких регіонів:
???? Чернівецька область - 34,5 тис. грн;
???? місто Київ - 33 568 грн;
???? Закарпатська область - 29 128 грн.
Щодо середньомісячних витрат середнього медичного персоналу екстренки, то найвищі показники у Центрах ЕМД наступних регіонів:
???? Чернівецька область - 29 772 грн;
???? місто Київ - 19 834 грн;
???? Дніпропетровська область - 20 883 грн.
Загалом, у 4 кварталі 2020 року витрати на зарплати медичних працівників ЕМД зросли у порівнянні з періодом другого та третього кварталів приблизно на 30%. Це - результат відповідального ставлення до фінансової мотивації колективів керівників центрів екстреної медичної допомоги та власників закладів охорони здоров’я. І приклад того, як використовувати нові можливості, які дає реферома, задля розвитку свого закладу та його колективу.
 

Популярні новини