Loading...

Електронні медичні записи. Пресбрифінг НСЗУ 15.04.21✅ Електронна система охорони здоров’я - одна з наймасштабніших в Україні. На сьогодні у ній вже створено понад 226 млн електронних медичних записів. Для 18 мільйонів українських пацієнтів. Лідерами щодо найбільшої кількості створених електронних медичних записів є Харківщина - понад 23 млн, Київ - понад 22 млн та Дніпропетровська область - понад 20 млн.
✅ Найбільшу кількість електронних медичних записів - і на первинному, і вторинному рівнях - зроблено у закладах міста Хмельницький. Зокрема, міський центр первинної допомоги № 2 створив один мільйон триста тисяч електронних медичних записів. А Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр - 1 млн 290 тис електронних медзаписів.
✅ Щодо електронних медичних направлень. На сьогодні їх вже створено понад 35,5 млн. Найбільше - у Києві - понад 5 млн. На Харківщині та на Дніпропетровщині - більше ніж 3 млн в кожній із областей. Понад 18 млн електронних направлень виконано для понад 9 млн пацієнтів. Найбільшу кількість пацієнтів за електронними направленням прийняли у консультативно-діагностичному центрі Деснянського району столиці - понад 85 тис.
✅ Найбільший відсоток створених направлень - на консультацію до вузького спеціаліста. Найчастіше пацієнти зверталися за електронним направленням до таких лікарів:
???? невролог - 806 тис пацієнтів;
???? офтальмолог і ЛОР - понад 690 тис пацієнтів до кожного з цих фахівців;
???? хірург - 576 тис пацієнтів.
✅ У 2021 році в електронній системі охорони здоров’я запустили модуль з ведення медичних записів щодо вакцинації населення. На сьогодні вже створено майже 795 тис записів про вакцинацію. Найбільше записів щодо вакцинацій проти коронавірусної хвороби - понад 348 тис. Згідно з даними електронних медичних записів в 2021 році в Україні вакциновано понад 453 тис осіб. З них, більшість жінки - понад 54 %. Найбільше щеплень отримали українці віком від 46 до 55 років - 73 тисячі щеплень, від 56 до 65 років - майже 71 тис щеплень та від 66 років - 77 тис щеплень. Лідери серед регіонів, які провели вакцинацію в 2021 році: Київ - майже 44 тис введених вакцин, Дніпропетровщина - понад 35 тис введених вакцин та Львівщина - 31 тис введених вакцин.
✅ Цього року ми продовжуватимемо розвивати електронну систему охорони здоров’я. Заплановано старт нових сервісів та функціоналу - електронного лікарняного та електронного кабінету пацієнта. А також електронних модулів щодо плану лікування, державної програми реімбурсації та “чутливих” даних щодо ВІЛ/СНІДу та розладів психіки. Також плануємо вдосконалити та розширити функціонал верифікації, безпеки та надійності даних. Завдяки якому зможемо виявляти та запобігати шахрайським діям в системі. Контролюватимемо ефективне витрачання бюджетних коштів. На реалізацію цього функціоналу НСЗУ отримала два спеціальні гранти від проєкту ТАРАS.
 

Популярні новини