Loading...

Фізична активність та спека: що потрібно знати☝️ Фізична активність у спекотну погоду — додатковий стрес для організму. Вправи, температура та вологість повітря можуть підвищити температуру тіла.
Зазвичай шкіра людини, судини та рівень потовиділення пристосовуються до спеки. Проте системи охолодження організму можуть працювати погано, якщо ви занадто довго перебуваєте під впливом високих температур та вологості. Як наслідок, виникають хвороби, пов’язані зі спекою. ????
❗ Такі хвороби можуть виникнути під час тривалого перебування на сонці: теплові спазми, теплове синкопе (непритомність) або колапс, пов’язаний із фізичними вправами, теплове виснаження, сонячний удар. Докладніше читайте: phc.org.ua
???? Під час фізичних вправ у спекотну погоду стежте за ознаками та симптомами хвороб, пов’язаних зі спекою. В жодному разі не ігноруйте симптоми, адже ваш стан може погіршитися, що призведе до невідкладної медичної допомоги.
???? Симптоми та ознаки захворювань, що можуть проявлятися під час фізичної активності у спеку:
???? Судоми м’язів.
???? Нудота чи блювота.
???? Слабкість.
???? Втома.
???? Головний біль.
???? Надмірне потовиділення.
???? Запаморочення.
???? Спантеличеність.
???? Дратівливість.
???? Низький кров'яний тиск.
???? Підвищений пульс.
???? Проблеми із зором.
❗ Якщо у вас виникає будь-який з цих симптомів, потрібно швидко знизити температуру тіла та негайно зволожитися. Припиніть вправи та зайдіть у прохолодне приміщення, щоб охолодитися. Якщо це можливо, знайдіть когось, хто б міг побути з вами та простежити аби ваш стан не погіршився. При ознаках теплового удару потрібна негайна допомога лікаря. Пам'ятайте про це та бережіть своє здоров'я!
 

Популярні новини