Loading...

Лікарняний у зв'язку з вагітністю і пологами. Ось що потрібно знати???? Листок непрацездатності майбутній мамі видає лікар у тому медичному закладі, де пацієнтка спостерігає вагітність. Лікарняний видається з 30 тижня вагітності відразу на 126 календарних днів. З яких 70 днів - до передбачуваного дня пологів, 56 - після.
???? Якщо пологи виявились передчасними або багатоплідними, якщо виникли ускладнення під час пологів чи в післяпологовому періоді, жінці видається листок
непрацездатності додатково - на 14 днів. Додатковий лікарняний також видається лікарем за місцем спостереження жінкою вагітності.
???? У разі, якщо вагітна взагалі не спостерігалась з приводу вагітності, лікарняний видається з дня пологів. Документ видає лікар закладу, в якому відбулись пологи. Тривалість лікарняного або 56 днів, або ще плюс 14 додаткових днів у разі ускладнень або багатоплідної вагітності.
???? Якщо відбулись передчасні пологи до 30 тижнів вагітності, то лікарняний у зв’язку з вагітністю і пологами видається медичним закладом, де відбулись пологи. Тривалість такого листка непрацездатності 140 календарних днів у разі народження живої дитини. В іншому випадку - 70 календарних днів.
Детальніше про порядок видачі листка непрацездатності у зв'язку з вагітністю і пологами можна прочитати тут ➡ zakon.rada.gov.ua. А тут ми розповідали про те, що входить у безоплатний пакет при пологах, а за що потрібно доплачувати ➡ НСЗУ для пацієнта.
 
 

Популярні новини