Loading...

Маршрут пацієнта із захворюваннями травного тракту або підозрою на них. Пресбрифінг НСЗУ 5.05.21.Пацієнту важливо знати, що при будь-якому погіршенні здоров’я, якщо не йдеться про невідкладні випадки, першим до кого потрібно звертатися - це лікар, з яким укладена декларація.
????Тож якщо у вас виник дискомфорт чи біль в районі органів травного тракту і ви не знаєте його причини, тобто це не хронічне захворювання, зверніться до лікаря з яким уклали декларацію.
Ваш лікар огляне вас, проконсультує та за потреби призначить додаткові обстеження, або випише направлення до гастроентеролога чи іншого спеціаліста.
????Щоб потрапити на консультацію до спеціаліста чи пройти обстеження, потрібно обрати заклад, який має договір з НСЗУ на пакет амбулаторної допомоги. І також має у штаті відповідного фахівця та обладнання. У Програмі медичних гарантій-2021 цей пакет має назву “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”.
Знайти медичний заклад, який надає амбулаторну допомогу за Програмою медичних гарантій, можна на сайті НСЗУ у розділі е-дані, на дешборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення” https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts або за номером контакт-центру 16-77. Щоб дізнатися, чи є у закладі потрібні фахівці і обладнання, радимо зателефонувавши безпосередньо у лікарню.
????Якщо захворювання хронічне і ви уже маєте лікуючого лікаря, при погіршенні стану здоров’я ви можете звернутися до нього без направлення лікаря первинної ланки.
????Зважаючи на ваш стан здоров’я, фактори ризику та можливу спадковість, лікар з яким укладена декларація чи пофільний спеціаліст може також виписати направлення на гастроскопію.
Це обстеження, яке дає можливість оцінити стан стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки. Воно дозволяє при необхідності провести маніпуляції та операції. Наприклад, взяти матеріал для гістологічного дослідження, зупинити кровотечу, видалити сторонні новоутворення тощо.
Гастроскопія є пріоритетною послугою у Програмі медичних гарантій, оскільки дозволяє виявити онкологію органів травлення на ранніх стадіях. Дослідження безоплатне, якщо є направлення лікаря. Пройти гастроскопію можна у закладах, що мають договір з НСЗУ на цю послугу.
Відповідно до рекомендацій ВООЗ, таку діагностику для виявлення онкологічних захворювань рекомендують призначати пацієнтам від 50 років.
????Проте пацієнтам молодшого віку лікар також може призначити ці дослідження і виписати направлення, якщо підозрює новоутворення. В такому випадку маршрут пацієнта буде трохи іншим. Він може пройти дослідження безоплатно у медичних закладах, які мають договір на амбулаторну допомогу і необхідне обладнання та фахівців.
????Якщо лікар виявив захворювання, яке потребує стаціонарного лікування, зокрема операції, то пацієнт за направленням лікаря також отримає цю послугу безоплатно в закладах, які мають договір на стаціонарне лікування.
????Якщо пацієнт звертається до медзакладу у невідкладному стані, лікарі надають йому допомогу без направлення. І незалежно від того, чи має він декларацію з лікарем первинної ланки.
 

Популярні новини