Loading...

Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках. Пресбрифінг НСЗУ 28.04.21Із впровадженням в Україні Програми медичних гарантій кожне немовля, яке народилося передчасно або зі складною неонатальною патологією, отримує медичну допомогу у повному обсязі за відповідним пакетом послуг. Ця допомога визначена пріоритетною послугою. Вона є безоплатною, а тому істотно знижує фінансове навантаження на родину.
Основним завданням неонатальної допомоги є збереження життя і здоров'я дітей з перших хвилин народження і до двадцяти восьми діб. Цей віковий період людини є найбільш важливим у збереженні її життя і забезпеченні подальшого розвитку. У Програмі медичних гарантій Національна служба здоров’я України посилала вимоги до цієї пріоритетної послуги. Адже оплату за неї заклади отримують за підвищеним тарифом і за кожен пролікований випадок.
Якісна неонатальна допомога знижує рівень дитячої смертності, яка в Україні є однією з найвищих серед країн Європи.
З квітня 2021 року НСЗУ ввела підвищувальний коефіцієнт за інтегрованість послуг для закладів, в яких можуть одночасно надавати допомогу при пологах та допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках. Такі заклади отримають більше грошей.
Крім того, запровадили підвищувальний коефіцієнт за наявність в закладі неонатологічної бригади невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії, яка забезпечує транспортування передчасно народжених дітей.
????Відтак тариф за пакетом неонатальної допомоги є одним з найвищих у Програмі медичних гарантій цього року. Оплата за цю послугу зростає до 135 тис. грн за умови, що в закладі функціонує виїзна неонатальна бригада.
????За надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла до 1500 грамів медичний заклад отримує 113 725 гривень. А за надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла 1500 грамів і більше - понад 25 тисяч гривень.
????На пакет “Медична допомога у складних неонатальних випадках” свої пропозиції подали 110 закладів. 107 з них мають підтверджені пропозиції і незабаром укладуть договір з Національною службою здоров’я.
????З квітня 2020 року по березень 2021 за цей вид допомоги НСЗУ виплатила медичним закладам 1 мільярд 221 мільйон гривень.
До безоплатного пакету допомоги у складних неонатальних випадках входить:
- інтенсивна терапія та виходжування новонароджених;
- цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
- респіраторна підтримка;
- лабораторні та інструментальні дослідження; повний їх перелік є у файлі специфікації до цього пакету послуг https://nszu.gov.ua/vimogi-pmg-2021
- офтальмологічний та аудіологічний скринінг для недоношених немовлят;
- вакцинація згідно з Національним календарем профілактичних щеплень;
- оцінювання болю та своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
До тарифу включені ліки, які входять у Національний перелік лікарських засобів, та вартість медичних виробів та витратних матеріалів.
Також у пакет неонатальної допомоги входить забезпечення розчинами для парентерального харчування та спеціальними сумішами для ентерального харчування немовлят. Таке харчування, зазвичай, є дороговартісним і його включення у безоплатний перелік послуг значно знижує фінансове навантаження на родину.
У цей пакет входить надання психологічної підтримки батькам. А також - забезпечення сприятливого сенсорного оточення для дитини та сімейно-орієнтований догляд.
Тобто догляд за передчасно народженими дітьми має відбуватися із залученням батьків. У тому числі у відділенні інтенсивної терапії. Адже вільний допуск до пацієнтів у палату інтенсивної терапії має бути забезпечений 24 години на добу в будь-який день тижня згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України № 592.
Ми переконані, що активне залучення родини у процес лікування та догляду покращує фізичне та психосоціальне здоров’я як дитини, так і батьків. А також прискорює одужання та збільшує задоволеність медичними послугами.
 

Популярні новини