Loading...

Медична допомога пацієнтам з COVID-19 у березні. Пресбрифінг НСЗУ 12.04.21.У березні в лікарні, які працюють за договором з НСЗУ по всій країні, госпіталізовано найбільшу кількість пацієнтів за весь рік від початку пандемії - понад 97 тисяч осіб. Це на 52% більше, ніж у листопаді минулого року, коли було зафіксовано найбільшу кількість госпіталізацій. На 239% порівняно з лютим зросла кількість госпіталізацій у Києві - до понад 10 тисяч осіб. На 210% збільшилась кількість госпіталізацій у Дніпропетровській області. На 200% - у Хмельницькій та Одеській областях. На 184% зросла кількість госпіталізацій у Житомирській, на 178% - у Київській, на 165% - у Львівській областях.
Також в березні, порівняно з лютим зросла:
???? на 127% - кількість пацієнтів, які були підключені до джеред кисню. Їх загальна кількість склала майже 76 тисяч, або 75% від усіх пролікованих пацієнтів у березні;
???? на 115% - кількість пацієнтів, які були підключені до апарату ШВЛ - з майже 4 тисяч до понад 8 тисяч;
???? на 50% - кількість пацієнтів, які перебували у відділенні інтенсивної терапії - з восьми з половиною тисяч до шістнадцяти з половиною тисяч.
Загалом протягом квітня 2020 року-березня 2021 року стаціонарну допомогу у лікарнях отримали майже 435 тис. пацієнтів з коронавірусом, з яких майже 18% лікувалися в умовах інтенсивної терапії.
✅ У березні пацієнтам надавали стаціонарну медичну допомогу 3 тисячі 250 команд. Середнє навантаження на них за місяць збільшилось вдвічі - з 15 пацієнтів до 31 пацієнта на одну команду. Якщо говорити по закладах, то з найвищим навантаженням працювали медичні команди:
???? Одеської міської лікарні №5 - 125 пацієнтів;
???? Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування - 107 пацієнтів;
???? Криворізької інфекційної лікарні №1, Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об’єднання "ФТИЗІАТРІЯ", Одеської міської клінічної інфекційної лікарні - по 101 пацієнту на команду.
✅ У 2021 році НСЗУ виплатила 510 спеціалізованим закладам понад три мільярди гривень за стаціонарну допомогу пацієнтам, надану протягом січня-лютого. Наголошую, що лікування в стаціонарних умовах є безоплатним для пацієнтів з COVID-19. А саме:
???? первинний огляду та тестування на COVID-19;
???? необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, глюкоза, бактеріологічні та інші;
???? медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
???? киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
????медикаментозна терапія та знеболення за потреби. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів;
???? моніторинг та корекція лікувальних заходів залежно від супутніх патологічних станів;
???? забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду та інше.
✅ У Програмі медичних гарантій-2021 залишається пакет стаціонарної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою. Він діятиме до періоду закінчення на території України карантину та протягом 30 календарних днів після його відміни. На стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у 2021 році передбачено майже 9 мільярдів гривень. Пропозиції на укладення договору з НСЗУ подали 550 закладів; понад 150 вже підтверджені і очікують на проєкт договору. Стосовно пакету з вакцинації, то пропозиції подали майже 700 закладів. 474 з них підтверджені і очікують на проєкт договору. На вакцинацію українців від COVID-19 у бюджеті Програми медгарантій передбачено майже півтора мільярди гривень.
 

Популярні новини