Loading...

Медична допомога пацієнтам з ВІЛ у межах Програми медичних гарантій. Пресбрифінг НСЗУ 23.04.21За оцінкою ВООЗ Україна продовжує залишатись регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції серед країн Центральній Європи та Східної Азії. Аналіз ситуації свідчить, що лише кожна друга ВІЛ-позитивна людина знає про свій статус і звертається до медичного закладу.
Важливо знати, що тестування на ВІЛ можна безоплатно пройти у свого лікаря, з яким укладена декларація. Або у закладах, які мають договір з НСЗУ на діагностику, лікування та супровід людей з ВІЛ. Антиретровірусні препарати в Україні є доступними для кожної людини з ВІЛ - їх можна отримати безоплатно.
Проте, незважаючи на те, що тестування та лікування є безоплатними, згідно з дослідженням “Індексу стигми людей з ВІЛ в Україні”, 68% таких пацієнтів зволікають з початком лікуванням. А кожна третя людина залишається поза межами медичного нагляду. І, відповідно, не отримує антиретровірусної терапії, яка дозволяє людям з ВІЛ жити повноцінним життям.
????У Програмі медичних гарантій наш фокус - це якнайширше охоплення діагностуванням. А також - доступне та ефективне лікування ВІЛ-позитивних людей. Щоб ця послуга була доступна в широкій мережі закладів охорони здоров’я та була максимально наближена до пацієнта.
????Послуги за пакетом «Діагностика, лікування та супровід осіб з ВІЛ» пацієнти мають можливість отримувати і на первинній ланці медичної допомоги, у закладах. що мають договір на цей пакет. Тобто препарати антиретровірусної терапії пацієнт може отримати у свого сімейного лікаря. І перебувати безпосередньо під його наглядом. Лікарі первинної ланки розширять коло фахівців, які можуть виконувати всі необхідні заходи, пов’язані з виявленням та супроводом осіб з ВІЛ.
????Свої пропозиції до Національної служби здоров’я за пакетом “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ та підозрою на нього” у цьому році подали 379 закладів. Серед них 2 приватних.
З квітня 2020 року по березень 2021 за цим напрямком НСЗУ виплатила понад 230 млн грн.
????Пацієнт у межах цього пакету отримує такі послуги:
1. Тестування на ВІЛ та післятестове консультування.
2. Взяття під медичний нагляд, призначення антиретровірусної терапії (АРТ), консультування щодо переваг АРТ та оцінка прихильності до лікування.
3. Збір скарг, анамнезу, скринінг на туберкульоз; оцінку потреби у соціальному супроводі та психологічній підтримці; визначення приналежності до ключових груп;
4. Проведення лабораторних досліджень. Їх перелік можна побачити у специфікаціях до цього пакету послуг на сайті НСЗУ https://nszu.gov.ua/vimogi-pmg-2021
5. Видача антиретровірусних препаратів.
6. Профілактики діагностики та лікування опортуністичних інфекцій.
7. Супровід дітей, народжених від ВІЛ позитивних матерів у віці до 18 місяців.
Також згідно з умовами договору лікуючий лікар консультує членів родини людей, які живуть з ВІЛ, якщо вони звертаються по допомогу. Йдеться про ознайомлення із заходами індивідуальної профілактики для запобігання інфікуванню та здійснення тестування членів родин і близьких людей, які живуть з ВІЛ.
У перелік безоплатних послуг для пацієнта також входить консультування з питань планування сім’ї, репродуктивного і сексуального здоров’я. А також проведення медикаментозної доконтактної, постконтактної профілактики, спрямованої на попередження розвитку ВІЛ-інфекції.
????Послуга за цим пакетом надається амбулаторно. Отримати її пацієнт може за направленням лікаря, з яким уклав декларацію, за направлення лікуючого лікаря, або звернувшись самостійно без направлення до закладу, який має відповідний договір з НСЗУ.
????Якщо пацієнт з ВІЛ потребує стаціонарного лікування, то за направленням лікаря він також отримає цю послугу безоплатно в межах Програми медичних гарантій в закладах, які мають договір на стаціонарне лікування.
 

Популярні новини