Loading...

Мило і антисептик: особливості використанняЦікавий факт: медичні працівники частіше виконують гігієнічну обробку рук після контакту з пацієнтом, аніж до нього????‍♂️.
Хоча тільки виконання повної практики гігієнічної обробки рук медиками убезпечить і їх, і пацієнтів від внутрішньолікарняного інфікування☝️
Нагадуємо медпрацівникам, що спиртовмісним антисептиком потрібно обробляти руки у таких випадках:
☑️ перед контактом з пацієнтом;
☑️ перед стерильною/асептичною процедурою;
☑️ після можливого контакту з біологічними рідинами пацієнта;
☑️ після контакту з пацієнтом;
☑️ після контакту з поверхнями в зоні пацієнта (радіус одного метра навколо пацієнта).
І це ще не все❗ Тривалість гігієнічної обробки рук спиртовмісним антисептиком має складати 30 секунд. Диспенсери з антисептиком необхідно розміщувати в безпосередній близькості до місця проведення догляду за пацієнтом.
Що стосується обробки рук милом, то тут теж є свої правила:
????мити руки водою з милом необхідно:
▪️після приходу на роботу та перед тим, як йти додому,
▪️після відвідування вбиральні,
▪️перед прийомом їжі, в разі якщо шкіра рук видимо забруднена та якщо ви проводите догляд за пацієнтами, інфікованими/колонізованими мікроорганізмами нечутливими до антисептика (наприклад, спороутворюючі бактерії, норовіруси);
⚠️уникайте використання гарячої води, багаторазових рушників, твердого мила й електросушарок!
Тривалість миття рук водою з милом має складати близько 40–60 секунд.
Розмістіть нагадування щодо правильного виконання процедури миття рук водою з милом біля рукомийників????. Це підвищить прихильність працівників та ефективність програм із гігієни рук.
P.S. Правильно виконана обробка рук спиртовмісним антисептиком або процедура миття рук водою з милом фактично є ідентичними з позиції ефективного видалення мікроорганізмів зі шкіри рук, тому мають виконуватися за визначеними показаннями. Вода з милом і спиртовмісний антисептик для рук не повинні використовуватися одночасно!
 

Популярні новини