Loading...

Національна служба здоров’я України виплатила медичним закладам за послуги, які надали пацієнтам за Програмою медичних гарантій 2021 у квітні, понад 1,7 млрд грн.Національна служба здоров’я України виплатила медичним закладам за послуги, які надали пацієнтам за Програмою медичних гарантій 2021 у квітні, понад 1,7 млрд грн.
З них 1,6 млрд грн отримали медзаклади, які надають первинну медичну допомогу.
Надавачам спеціалізованої медичної допомоги наразі виплатили за квітень понад 145 млн грн. Ще 339 млн грн закладам виплатять сьогодні, 6 травня.
 
 
Національна служба здоров’я України за Програмою медичних гарантій 2021 підписала договори з 1812 надавачами первинної медичної допомоги. І виплатила їм кошти у повному обсязі.
Також підписані усі 25 договорів з центрами екстреної медичної допомоги. Вони отримають виплати у травні. Адже нинішній тариф на ці послуги передбачає наявність коригувального коефіцієнта. Він залежить від навантаження служби в тому чи іншому регіоні через поширення COVID-19. Коефіцієнт розраховується за підсумками роботи за попередній місяць. Центри екстреної медичної допомоги в регіонах, де був більший рівень захворюваності, отримають більше грошей.
Щодо пакету стаціонарної допомоги пацієнтам з коронавірусом, НСЗУ підписала 309 договорів із 349 підтверджених пропозицій.
За напрямом вакцинації від COVID-19 НСЗУ підписала 665 договорів із 724 підтверджених пропозицій.
Наразі завершується фінальна стадія підписання договорів зі спеціалізованими закладами охорони здоров’я. НСЗУ відправила на підпис 1438 договорів з надавачами спеціалізованої медичної допомоги. Це 73% від поданих пропозицій. 1235 договорів уже підписані обома сторонами. Переважна більшість надавачів спеціалізованої медичної допомоги отримають оплати у травні за результатами роботи в квітні.
Загалом за Програмою медичних гарантій 2021, яка почала діяти з квітня, Національна служба здоров’я України підписала понад 4 тис договорів з медичними закладами.
"Нагадаємо, постанова Кабміну №133 щодо порядку реалізації Програми медичних гарантій набула чинності лише 25 лютого. Також довелося додатково вирішувати питання щодо виконання закладами умов доступності будівель для людей з інвалідністю. Постанова, яка відклала вимоги щодо доступності до 1 липня 2021 року, набула чинності у другій половині березня. Через це деяким закладам довелося повторно подавати свої пропозиції.
Пропозиції від закладів про укладення договорів за Програмою медичних гарантій 2021 приймали до кінця березня. Згодом потрібен був час, щоб надавачі мали змогу виправити помилки у пропозиціях. І сам процес опрацювання понад 10 тис пропозицій на відповідність вимогам, а згодом розрахунок суми договорів, зайняв певний час.
Хочемо підкреслити, що усі послуги, які заклади надали у квітні, будуть оплачені" - повідомляють в НСЗУ.
 
 

Популярні новини