Loading...

Педикульоз: що варто знати і як уберегтисяВоші — найбільш поширені комахи, які паразитують на людині. Вони харчуються кров’ю людини, відкладають яйця-гниди, які приклеюють до волосся.
Будь-яка людина може заразитися вошами за сприятливих умов. Педикульоз легко передається від людини до людини під час безпосереднього контакту.
ℹ За 5 місяців 2021 року в Україні зареєстрували 1 794 випадки захворювання на педикульоз і фтиріоз, зокрема, у травні зафіксували 264 випадки захворювання.
???? Педикульоз можна дістати будь-де, де можливий тісний контакт однієї людини з іншою: у магазині, потязі чи іншому громадському транспорті й навіть у туалетах, лазнях, саунах, басейнах, спортивних роздягальнях. До того ж, воша може протягом 2–3 днів чекати нового господаря.
Неможливо заразитися вошами від тварин, оскільки ці паразити видоспецифічні, тобто людські воші можуть жити тільки на людині.
???? Педикульоз має такі прояви:
▪ свербіж шкіри в місці укусу воші;
▪ дрібні сірувато-блакитні плями на шкірі;
▪ наявність гнид у волоссі.
Від моменту зараження до перших ознак хвороби може пройти кілька тижнів.
???? Розрізняють такі різновиди педикульозу згідно з місцем паразитування вошей:
▪ головний — паразитування вошей на волосистій частині голови переважно на скронях, потилиці, тімені, а також у вусах, бороді (паразит — головна воша);
▪ лобковий — паразитування цих комах у жінок у ділянці лобка, у чоловіків у паховій зоні, на волосяній частині живота, грудей, на вусах, а в дітей на віях і бровах (паразит — лобкова воша);
▪ платтяний — паразитування вошей у складках одягу, білизни (паразит — платтяна воша), також вони можуть переносити небезпечні хвороби, як епідемічний висипний тиф, епідемічний (або вошивий) поворотний тиф, волинську гарячку.
Основні способи профілактики педикульозу:
???? Дотримуйтеся правил особистої гігієни, регулярно оглядайте волосся;
???? Не користуйтеся чужими гребінцями, головними уборами, не одягайте чужі речі;
???? Регулярно прибирайте оселю та періть предмети особистої гігієни, як рушники, білизну; змінюйте постільну білизну щонайменше раз на 10 днів;
???? Ретельно очищайте верхній одяг після носіння.
???? У дитячих дошкільних та навчальних закладах, гуртожитках, готелях, перукарнях потрібно дотримуватися санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму;
???? У дитячих, лікувальних та спеціалізованих закладах має проводитися систематичний огляд на предмет виявлення педикульозу.
Щоби позбутися вошей і гнид — зверніться до лікаря і використовуйте засоби, які він порадить. Важливо дотримуватися інструкції із застосування засобів та слідкувати за терміном придатності.
 

Популярні новини