Loading...

Перша допомога у разі теплового та сонячного ударуТривале перебування під прямими сонячними променями може бути небезпечним. Проте не менш небезпечним може бути перебування у спекотних приміщеннях.
☀ Сонячний удар — це патологічний стан. Відбувається порушення роботи головного мозку через тривалий вплив сонячних променів на не вкриту головним убором голову.
???? Тепловий удар — це форма гіпертермії, за якої різко підвищується температура тіла. Тепловий удар діагностують, спостерігаючи за симптомами й ознаками у людини після впливу екстремальних температур.
Сонячний удар вважають різновидом теплового. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що під час нього перегрівається все тіло, а не лише голова.
Під час сонячного удару розширюються кровоносні судини мозку, що може викликати ураження нервової системи.
Сонячний удар провокує тривале перебування на сонці. Тепловий удар — підвищена температура повітря і надмірна вологість.
Під час теплового удару порушується терморегуляція і втрата рідини організмом. Тепловий удар може виникнути під час високої фізичної активності в тісному приміщенні або у спекотну погоду на вулиці і навіть під час надмірного укутування малюків.
???? Найважливіші заходи запобігання теплового удару — уникати зневоднення та енергійних фізичних навантажень у спекотну, вологу погоду.
Немовлята, люди старшого віку, спортсмени та люди, які працюють на відкритій місцевості — найбільш вразливі групи.
Немовлята, діти чи тварини, яких залишили у авто мають серйозний ризик отримати тепловий удар. Навіть у помірну погоду температура всередині закритого автомобіля може досягати небезпечних рівнів.
???? Ознаки теплового та сонячного удару:
▪ теплові висипання: скупчення червоних прищиків або маленьких пухирців;
▪ м’язові спазми в руках, ногах або животі;
▪ короткочасна втрата свідомості;
▪ підвищення температури тіла;
▪ нудота;
▪ блювота;
▪ втома;
▪ слабкість;
▪ головний біль;
▪ запаморочення;
▪ відсутність пітливості, гаряча, червона або рум’яна суха шкіра;
▪ швидкий пульс;
▪ утруднене дихання;
▪ галюцинації;
▪ дезорієнтація.
☝️ У кожної людини симптоми можуть різнитися, тому потрібно бути уважним та у будь-якому випадку зателефонувати до служби екстреної медичної допомоги (103) за підозри на тепловий чи сонячний удар.
 
 

Популярні новини