Loading...

Первинна медична допомогу у Програмі медичних гарантій-2021 та доступність цієї допомоги у селі. Пресбрифінг НСЗУ 22.04.21Кількість надавачів первинної допомоги, які працюватимуть за контрактом з Національною службою здоров’я у цьому році, збільшилася. 1768 медзакладів підписали договори на надання первинної медичної допомоги, починаючи з квітня цього року. Це на 70 надавачів більше ніж у минулоріч.
????Стабільно високою залишається кількість приватних надавачів первинної меддопомоги - договір підписали 173 приватні заклади та 452 лікарів-ФОП. Тож практично кожен третій заклад, що має договір з НСЗУ на первинну меддопомогу, є приватним.
Це говорить про те, що закладам, у тому числі приватним та лікарям-ФОП, вигідно співпрацювати за контрактом з НСЗУ.
????Найбільше надавачі первинної медичної допомоги за Програмою медичних гарантій-2021 у:
Львівській області - 145;
Дніпропетровській - 134;
Одеській - 126 надавачів первинної меддопомоги.
????У квітні оплату вже отримали 1258 закладів первинної ланки на суму 1 млрд 313 млн грн.
????Загалом у Програмі медичних гарантій на первинну медичну допомогу передбачено понад 20 мільярдів 670 мільйонів гривень.
Окремо хочу зупинитися на доступі до первинної медичної допомоги у селах.
Трансформація системи має на меті створити універсальний доступ до необхідних медичних послуг. Щоб мешканці сіл отримували своєчасну консультацію, своєчасний огляд, призначення чи електронний рецепт від свого сімейного лікаря.
????Наразі 800 надавачів первинної меддопомоги, які мають договір з НСЗУ, працюють у селах. Це 45% від усіх закладів первинної ланки. Ці медзаклади мають понад 6 з половиною тисяч місць надання послуг. А працює у них майже 4 з половиною тисячі сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.
????Свого лікаря обрали понад 6 мільйонів українців, які мешкають у сільській місцевості.
Незалежно від того, де розташований заклад – в місті чи селі, пацієнт отримує безоплатно весь обсяг послуг, передбачений Програмою медичних гарантій.
Говорячи про доступ до медичної допомоги у селях, не можна не згадати про ФАПи - фельдшерсько-акушерські пункти. В реаліях багато з них не облаштовані ані для прийому пацієнтів, ані для роботи медичних працівників.
Один із шляхів – зробити аналіз ефективності наявної мережі та обрати вектор для розвитку.
Гарний приклад Бахмутської ОТГ, де внаслідок аналізу роботи ФАПів виявили, що у деяких селах вони функціонують лише на папері. Десь приміщення майже повністю зруйноване, десь немає ніякого медичного працівника. Десь у приміщенні немає ні води, ні каналізації, а платити за оренду – доводиться.
Такі ФАПи закрили. Замість восьми залишили чотири. Але тепер всі приміщення відремонтовані та оснащені.
А також у громаді створил пункти тимчасового базування. Туди за графіком кілька разів на тиждень виїжджають мобільні групи у складі сімейного лікаря та педіатра.
Інший шлях – співпраця місцевої влади з лікарями-ФОП. Наприклад, місцева влада може забезпечити транспорт для виїзду у найвіддаленіші села. Або надати пільгові умови оренди приміщення.
Це лише кілька варіантів, як завдяки співпраці місцевої влади та центру надання первинної медичної допомоги, можна покращити доступ мешканців віддалених сіл до медичних послуг. Адже саме місцева влада відповідає за організацію надання медичної допомоги у громадах.
????Зі свого боку Національна служба здоров’я готова укласти договір з усіма закладами первинної допомоги, які відповідають вимогам. Незалежно від того, де вони працюють та яку мають назву. Гроші підуть туди, де є пацієнти. Адже ціль роботи Національної служби здоров’я - безперешкодний доступ до медичної послуги для усіх людей, які її потребують. А охоплення населенням первинною медичною допомогу є одним з фокусів у Програмі медичних гарантій.
 

Популярні новини