Loading...

Понад 400 млн грн із Програми медгарантій передадуть у субвенцію на забезпечення інсулінамиДо впровадження реімбурсації препаратів інсуліну через Національну службу здоров’я необхідно продовжити фінансування через медичну субвенцію до 1 жовтня. Тому з Програми медичних гарантій на ці потреби передали 433 млн грн до субвенції, яка піде в регіони. Відповідні зміни передбачені в постанові Кабінету Міністрів «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2021 рік». І цю постанову затвердив Уряд (документ за посиланням).
Кошти підуть у регіони й місцева влада повинна забезпечити пацієнтів з інсулінозалежним діабетом потрібними їм ліками. Процес виписки рецептів та отримання препаратів відбуватиметься за чинними правилами категоризації й за паперовим рецептом.
Своєю чергою запуск процесу реімбурсації препаратів інсуліну та лікарських засобів для лікування нецукрового діабету через Національну службу здоров’я передбачає такі етапи:
- 1 липня 2021 стане обов’язковим ведення медичних записів щодо плану лікування таких пацієнтів та реєстрація їх у системі. Також відбуватиметься навчання лікарів роботі з новими електронними інструментами, які будуть запроваджені в програмі.
- 1 жовтня 2021 розпочнеться відшкодування вартості цих препаратів через НСЗУ. На інсулін буде запроваджено електронний рецепт — такий, якій діє зараз у програмі «Доступні ліки». Такі рецепти виписуватимуть ендокринологи, а також лікарі первинки. Пацієнти отримуватимуть препарати за цим рецептом безоплатно або з доплатою в аптеках, які матимуть договір із НСЗУ. А Національна служба здоров’я України відшкодовуватиме аптекам кошти за відпущені ліки.
За прогнозними даними, у 2021 році препаратів інсулінів будуть потребувати понад 217 000 людей. Захворювання входить до трійки, які найчастіше спричиняють інвалідизацію, а також смерть. Тому такі пацієнти та їхні потреби — в особливому фокусі Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я. Поетапне запровадження змін в адмініструванні програми забезпечення інсулінами працюватиме в інтересах пацієнта й покликане покращити доступ до цих життєво необхідних лікарських засобів.
 

Популярні новини