Loading...

Про програму реімбурсації “Доступні ліки” та про проєкт постанови щодо реімбурсації інсулінів. Пресбрифінг НСЗУ 26.04.21Програма реімбурсації працює на амбулаторному рівні і дозволяє зробити лікування хронічних захворювань більш доступним. Адже пацієнтам, які через свій стан здоров'я потребують постійного прийому певних ліків, держава компенсує витрати на лікарські засоби.
????З початку цього року за програмою “Доступні ліки” лікарі виписали 4,5 млн рецептів. 83% з них уже погашені, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки за електронним рецептом.
????З початку 2021 року до програми вперше приєдналися більше ніж 261 тис пацієнтів. А загалом електронні рецепти на “Доступні ліки” отримують 2 млн 800 тис пацієнтів.
????“Доступні ліки” відпускають 1163 аптечних закладів. І загалом це 9,5 тис місць відпуску по всій країні.
У межах цієї програми держава відшкодовує вартість ліків від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. У лютому цього року до програми також додали лікарські засоби для первинної і вторинної профілактики. Йдеться про пацієнтів, які перенесли інфаркт та інсульт.
????З 1 липня НСЗУ адмініструватиме програму реімбурсації лікарських засобів для лікування цукрового та нецукрового діабету. Мова йде про інсуліни та десмопресин.
Для цього в Програму медичних гарантій необхідно внести зміни до чинних нормативно-правових актів. НСЗУ провела численні зустрічі з усіма зацікавленими сторонами щодо адміністрування програми реімбурсації препаратів інсуліну. При підготовці нормативно-правових актів відбулася серія зустрічей експертів МОЗ та НСЗУ з провідними українськими фахівцями з ендокринології, пацієнтськими організаціями, виробниками, аптечним бізнесом.
Ми врахували ряд пропозицій та узгодили їх з іншими органами влади. І зараз постанова щодо реімбурсації інсулінів під адмініструванням НСЗУ знаходиться на громадському обговоренні. Тож у представників усіх зацікавлених сторін є можливість подати свої пропозиції.
Проєкт постанови "Про реімбурсацію лікарських засобів за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення" оприлюднили на сайті МОЗ 16 квітня moz.gov.ua. Зауваження та пропозиції приймаються впродовж 15 календарних днів - до 1 травня.
Проєкт постанови передбачає поєднання в одному нормативно-правовому документі весь механізм реімбурсації. А також вносить зміни у реімбурсацію інсулінів, які з 1 липня переходять під адміністрування НСЗУ. За напрямком реімбурсації лікарських засобів для інших захворювань зміни не вносяться.
Щодо реімбурсації інсулінів, вносяться зміни щодо категорій відшкодування, порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін, маршруту пацієнта.
Новий реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби сформують та оприлюднять до 19 травня 2021 року.
????Зараз фінансування програми відшкодування вартості інсулінів відбувається за субвенцією. Її розмір є недостатнім для забезпечення 100% потреби пацієнтів з цукровим діабетом. Через це місцеві бюджети змушені дофінансовувати програму. Різна спроможність громад спричиняє ризики неможливості забезпечити пацієнтів препаратами в деяких областях.
З другого півріччя, відколи НСЗУ почне адмініструвати програму реімбурсації інсулінів, бюджет на забезпечення інсулінами збільшений - до понад мільярда гривень на 6 місяців. Цього достатньо, щоб забезпечити всіх пацієнтів гарантованим інсуліном згідно з визначеними категоріями.
Національна служба здоров’я стане єдиним платником за програмою. Усі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник, як це зараз відбувається з “Доступними ліками”. Інсулін пацієнти зможуть отримувати безоплатно або з доплатою - за електронним рецептом.
????Також цього року особи з розладами психіки та поведінки, а також пацієнти з епілепсією, зможуть отримувати ліки у рамках програми реімбурсації безоплатно або з незначною доплатою. Це стосується лікування в амбулаторних умовах. Старт цього етапу програми запланований на 1 жовтня 2021 року.
 

Популярні новини