Loading...

Рання діагностика раку в Програмі медичних гарантій - 2021. Пресбрифінг НСЗУ 14.04.21✅ В Україні щороку близько 140 тисяч українців дізнаються про свій онкодіагноз. Понад 65 тисяч пацієнтів помирають від раку. З них 35% - люди працездатного віку. Дуже часто це стається саме через пізнє діагностування хвороби. Тому рання діагностика найпоширеніших онкозахворювань залишилася пріоритетним напрямком і у Програмі медичних гарантій на 2021 рік. Наша мета - виявлення захворювання на ранніх етапах. А відтак, зниження рівня смертності, поліпшення якості життя пацієнтів та забезпечення їх фінансового захисту.
✅ До Програми медичних гарантій-2021 включено 6 інструментальних досліджень, спрямованих на ранню діагностику найпоширеніших онкозахворювань. Це - мамографія, колоноскопія, цистоскопія, езофагогастродуоденоскопія, гістероскопія та бронхоскопія.
✅ До Національної служби здоров’я України подали пропозиції на надання послуг з ранньої діагностики раку за Програмою медичних гарантій-2021 - 799 надавачів медичних послуг. З них - 62 приватні заклади та ФОПи.
✅ Національна служба здоров’я України укладає договори лише з тими закладами, які мають сучасне діагностичне обладнання для проведення таких досліджень. Зокрема, рання діагностика потребує апаратури з високою роздільною здатністю для візуалізації новоутворень незначних розмірів. Без цього неможливе якісне надання медичної послуги у закладах, що не мають такого обладнання.
✅ З початку 2021 року в України отримали безоплатні послуги з раннього виявлення новоутворень вже близько 117 тисяч пацієнтів. Найбільше виконано мамографічних досліджень - для понад 55 600 пацієнток. Гастроскопію пройшли близько 41 тисячі пацієнтів, гістероскопію - понад 2 300 пацієнтів, колоноскопію - 11,5 тисяч, цистоскопію близько 3 тисяч пацієнтів, бронхоскопію - понад 2 900.
✅ Для пацієнта безоплатними є:
???? діагностична або лікувальна процедура з анестезією, за потреби;
???? гістологічне дослідження взятого матеріалу, за потреби;
???? аналіз та опис результатів дослідження.
✅ Щоб пройти дослідження для ранньої діагностики онкозахворювань безоплатно, пацієнту потрібно звернутися до свого сімейного або лікуючого лікаря, який випише направлення на обстеження. Для обстеження пацієнт може обрати будь-який медичний заклад, який уклав договір з НСЗУ на надання амбулаторних пріоритетних послуг - комунальний або ж приватний.
✅ Для проведення діагностичних досліджень встановлено вікові обмеження. Наприклад, мамографія призначається жінці від 40 років та старше, гістероскопія – від 50 років та старше. Гастроскопія, цистоскопія, бронхоскопія для пацієнтів від 50 років і старше, колоноскопія – від 40 років і старше. Проте, пацієнтам молодшого віку лікар також може виписати направлення на такі дослідження, якщо підозрює новоутворення. У такому разі, ці дослідження будуть оплачені Національною службою здоров’я України в рамках пакету "Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація)".
 

Популярні новини