Loading...

Що ви знаєте про сколіоз?Сколіоз — це захворювання опорно-рухового апарату, що характеризується S або C подібним викривленням хребта у боковій площині. Людина може виглядати так, ніби вона схиляється в один бік. Можуть уражатися як грудний, так і поперековий відділ хребта.
Зі збільшенням викривлення зростає тенденція до погіршення проблем загального стану здоров’я. Сильні сколіози є причиною деформації тулуба та його укорочення і призводять до зменшення об’єму грудної клітки і черевної порожнини.
Він трапляється у всіх: від немовлят до дорослих, однак найчастіше в дітей від 10 до 15 років. У 80% випадків причина виникнення хвороби невідома. Це так званий ідіопатичний сколіоз. Його не можна попередити і вважається, що він не пов’язаний із фізичними вправами, поганою поставою чи дієтою.
Які ознаки сколіозу?
помітно зігнутий хребет, схилений в один бік;
одне плече вище іншого;
одна лопатка виступає більше, ніж друга;
асиметрія трикутника талії;
одне стегно вище іншого;
нерівномірність форми грудної клітки ззаду при нахилі тулуба вперед,
болі в спині, хронічні, якщо сколіоз не лікований з дитинства
випинання ребер з одного боку
при важких формах грудна клітка може здавлювати легені та серце, що ускладнює дихання і серцеву діяльність
Як лікувати сколіоз?
Перш за все необхідно проконсультуватися зі спеціалістом чи потрібне лікування. Це залежить від віку, ступеню викривлення хребта і його прогресування. Бо не всі форми сколіозу потребують хірургічного втручання.
У більшості людей сколіоз протікає в легкій формі.
Дошкільнятам не завжди потрібне лікування — хребет може вирівнятися в процесі росту. Їм можуть рекомендувати носити пластиковий корсет, щоб запобігти викривленню хребта.
Підлітки теж можуть носити корсет — це допоможе запобігти викривленню хребта в період інтенсивного росту. У рідкісних випадках може знадобитися хірургічне втручання.
Дорослим, які страждають від болю через викривлення хребта, можуть рекомендувати вправи, які зміцнюють м’язево-спинну, призначити знеболювальні препарати, спінальні ін’єкції та дуже рідко хірургічне втручання.
Профілактика сколіозу.
Стежте за правильною поставою; не перебувайте занадто довго в сидячій позі; уникайте різких рухів і поворотів тулуба; рівномірно розподіляйте навантаження, носячи сумки, рюкзаки, важкі предмети; уникайте надмірних фізичних навантажень.
 

Популярні новини