Loading...

Статистика віл і туберкульозу в Україні: травень 2021 рокуУ травні 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 1 436 нових випадків ВІЛ-інфекції* та 1 321 випадок туберкульозу.

ВІЛ-інфекція

У травні 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 1 436 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 388 пацієнтів діагностовано СНІД, а 141 людина померла від СНІДу.

Шляхи інфікування ВІЛ в Україні у травні 2021 року:

  • гетеросексуальний — 891;
  • гомосексуальний — 39;
  • парентеральний — 505;
  • вертикальний — 125**;
  • невідомий — 1.

* Без урахування даних АР Крим із 2014 року і частин територій Донецької та Луганської областей із 2015 року.

** Більшість із них (близько 98%) після 18 місяців не матиме ВІЛ-інфекції.

 
 

Туберкульоз

Туберкульоз — це інфекційне бактеріальне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу.
Людина за все життя неодноразово стикається з туберкульозом і навіть не знає про це. Вражати туберкульоз може будь-які органи і системи організму, крім волосся і нігтів, але найчастіше розвивається туберкульоз органів дихання (легень та бронхіального дерева).
????️ Прояви легеневого туберкульозу найпомітніші: тривалий кашель, задишка при незначному фізичному навантаженні, субфебрильна температура (37.2–38.0°C), підвищена пітливість, загальна втомлюваність тощо.
Де можна пройти тестування на ТБ❓
У разі наявності хоч одного з вищенаведених симптомів ви можете пройти онлайн-тест ???? https://tbtest.phc.org.ua/ та звернутися до свого сімейного лікаря. У нього можна отримати направлення вже на молекулярне дослідження з виявлення туберкульозу. У разі додаткової необхідності лікар направить на флюорографію, КТ, УЗД, МРТ.
Що робити у разі виявлення ТБ❓
У випадку виявлення у аналізах мікобактерії ТБ сімейний лікар направляє пацієнта до фтизіатра. Пацієнт має виконувати усі рекомендації лікаря та дотримуватися режиму лікування.
☝️ Головне — не створювати у процесі боротьби з недугою додаткових складнощів. До них можна зарахувати і шкідливі звички, і нерегулярний прийом медикаментів, і сумнівні народні способи лікування.
Туберкульоз — виліковний! Лікування туберкульозу в Україні безкоштовне.
 
 
 

Популярні новини