Loading...

Стоматологічна допомога у Програмі медичних гарантій 2021. Пресбрифінг НСЗУ 7.05.21.У всьому світі стоматологічна допомога є дороговартісною послугою. Тож у багатьох країнах, навіть економічно успішних, вона не входить до переліку державних гарантій саме через високу вартість. А також через те, що проблеми, пов’язані з лікуванням органів ротової порожнини, не є надзагрозливими для життя та здоров’я.

Ресурси на охорону здоров’я, зазвичай, обмежені. Щоб раціонально використовувати кошти, їх потрібно пріоритезувати .Тобто направляти в першу чергу на ті послуги, які допоможуть знизити рівень смертності та збільшити тривалість життя.

Зараз пацієнти платять за стоматологічні послуги переважно зі своєї кишені. Більшість комунальних стоматологічних клінік у нашій країні працюють на платній основі. Трансформація системи фінансування медичної галузі дає можливість медичним закладам офіційно запроваджувати платні послуги. А отже - прозоро формувати ціну і конкурувати за клієнтів, як повноправні комерційні структури.

????У Програмі медичних гарантій у цьому році надання стоматологічної медичної допомоги виокремили в окремий амбулаторний пакет. Він, як і у 2020 році, покриватиме тільки ургентну, тобто невідкладну, стоматологічну допомогу дорослим та дітям. А також планову стоматологічну допомогу дітям до 18 років. Крім ортодонтичних процедур та протезування. Ці послуги визначені Кабінетом Міністрів України як платні. Тобто вони можуть оплачуватися за кошти пацієнта, або за рахунок окремих програм місцевого бюджету.

????Ургентна стоматологія - це зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Для дітей до 18 років Програма медичних гарантій покриває планову стоматологія, оскільки вона запобігає погіршенню загального здоров'я дитини.

????У цьому році Національна служба здоров’я отримала 803 пропозиції на укладення договорів за пакетом “Стоматологічна медична допомога в амбулаторних умовах”. 673 з них підтверджені.
Тариф на медичні послуги із стоматологічної медичної допомоги в амбулаторних умовах становить 116 гривень. Прогнозуючи кількість послуг, які заклад зможе надати, ми також передбачили коефіцієнт, який враховує карантинні обмеження через пандемію коронавірусу.

????До переліку безоплатних стоматологічних послуг входить:
- первинний стоматологічний огляд пацієнта або пацієнтки;
- ургентна стоматологічної допомоги дітям та дорослим;
- планова стоматологічна допомоги дітям;
- інструментальні дослідження в рамках ургентної стоматологічної допомоги, а також планової стоматологічної допомоги дітям;
- організація та проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років, відповідно до чинного законодавства;
- своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.

Отримати стоматологічну послугу пацієнт може за направленням лікаря, з яким укладена декларація, за направленням лікуючого лікаря, або звернувшись самостійно до стоматолога без направлення.

Якщо повнолітний пацієнт звертається до закладу, який уклав договір з Національною службою здоров’я України на стоматологічну допомогу, за плановою стоматологічною послугою, таке звернення може бути для нього платним. Адже воно не покривається Програмою медичних гарантій. Оплата за послугу має здійснюватися офіційно у касу закладу. І за тарифом, який затверджений власником цього медзакладу, тобто відповідною місцевою радою. У такому випадку кошти підуть у бюджет закладу і стануть ресурсом для покращення медичної допомоги чи підвищення зарплати працівників закладу.

Популярні новини