Loading...

Трансформація системи охорони здоров’я в УкраїніТрансформація системи охорони здоров’я в Україні дала старт багатьом змінам. Вона розпочалася з первинної ланки медичної допомоги. Майже усі комунальні заклади первинної допомоги перейшли на фінансування за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". Україна крок за кроком підвищує ефективність, модернізує застарілу систему надання медичних послуг та поліпшує доступ до якісної допомоги. Щороку надання медичної допомоги на первинній ланці удосконалюється. Зокрема, завдяки підтримці міжнародних партнерів та дотриманню Глобального плану дій щодо здорового життя та добробуту для всіх.
Про це йшлося на круглому столі, де обговорювалися питання Глобального плану дій щодо здорового життя та добробуту й прискорення розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Україні. Захід відбувся за участі представників МОЗ, Національної служби здоров’я України, міжнародних партнерів, що сприяють впровадженню трансформації фінансування системи охорони здоров’я. Серед них - World Health Organization (WHO), UNICEF, World Bank, UNAIDS та інші.
Учасники заходу наголошували, що ефективна та стійка первинна медична допомога є основою для досягнення Глобального плану дій. Він забезпечує надання доступних, справедливих та якісних медичних послуг. Україна стала країною, якій ця ініціатива надала посилену підтримку, прискорила продуктивні зміни та розвиток первинної медико-санітарної допомоги.
Про досвід, результати та подальші кроки у реформуванні первинної ланки розповів очільник Національної служби здоров’я України Андрій Віленський.
“Зусилля НСЗУ націлені на створення міцної основи для надання первинної медико-санітарної допомоги. Ми віримо, що первинна медико-санітарна допомога зможе задовольнити більшість потреб пацієнтів у регулярному медичному обслуговуванні. Забезпечити швидкий та злагоджений шлях до спеціалізованого лікування.
Дуже важливо подальше планування співпраці з нашими партнерами у всьому світі для зміцнення первинної допомоги. Ми вдячні Всесвітній організації охорони здоров’я, UNICEF та Світовому банку в підтримці моделі стратегічних закупівель на всіх рівнях, зміцненні потенціалу НСЗУ. Це стимулювало процеси трансформаційних змін, що спрямовані на Цілі сталого розвитку. Ми оптимізували надання послуг та цільові гнучкі схеми фінансування.
Наше переконання - первинна медична допомоги має стати більш обґрунтованою та цілісною. Щоб мотивувати первинну медичну допомогу цього року ми впровадили індикатори якості для первинної медичної допомоги. Вони стосуватимуться виконання першого щеплення вакциною від кору, паротиту та краснухи дітей до 6 років”.
 

Популярні новини