Loading...

У КНП «ЦПМСД №2» Краматорської міської ради 2 квітня відбулася виїзна нарада за участю міського голови Олександра Гончаренко


20210403-004.jpg
20210403-005.jpg
20210403-006.jpg
20210403-003.jpg
20210403-002.jpg
20210403-001.jpg
20210403-004.jpg
20210403-005.jpg
20210403-006.jpg
20210403-003.jpg
20210403-002.jpg
20210403-001.jpg

У КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2" Краматорської міської ради 2 квітня відбулася виїзна нарада за участю міського голови Олександра Гончаренко з питання ремонту медустанови і об'єднання з КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1" Краматорської міської ради.

У нараді також взяли участь заступник міського голови Олена Катальникова, начальник відділу охорони здоров'я Краматорської міської ради Андрій Петриченко, головний лікар КНП «ЦПМСД №1» Краматорської міської ради Олександр Власенко, голова депутатської комісії з питань освіти і науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, молодіжної політики, культури, фізкультури і спорту Світлана Фоміна, депутати міськради, керівництво і колектив КНП «ЦПМСД №2» Краматорської міської ради.

На початку зустрічі Олександр Гончаренко розповів співробітникам Центру про те, що робить влада для того, щоб ремонт в медустанові був продовжений. За словами мера, чеський підрядник, фірма BAK stavební společnost, не завершив в місті реконструкцію 20 об'єктів - 9 шкіл, 9 дитсадків, Центральної міської публічної бібліотеки та Центру первинної медико-санітарної допомоги №2. На суму 22 млн. грн. Це кошти Європейського інвестиційного банку. Громади ці кошти не повертають, гарантії забезпечує Кабмін.

«Вимогою Кабміну було - поверніть гроші. Тому що немає актів виконаних робіт, не відзвітували про використання. Для міста 22 млн. грн. - це дуже багато. Тому ми будемо виконувати всі судові процедури, позови до судів оформлені. За грудень, січень, лютий містом була пророблена величезна робота, була проведена інвентаризація всіх об'єктів. Час нам дали до кінця другого кварталу. Я думаю, ми виграємо всі суди. Наше завдання в 3 кварталі - знову подати заявку на другу чергу фінансування від Європейського інвестиційного банку. Наше завдання - переконати Кабмін і ЄІБ дати додаткові кошти на ці об'єкти. А 22 млн. Грн. ми постараємося отримати назад від чеської кампанії».

Також мер зазначив, що до судів треба було подавати набагато раніше, адже ремонт зупинено вже кілька років тому.

Важливим питанням було плановане злиття Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 з Центром первинної медико-санітарної допомоги №1. На думку влади, це буде ефективно в плані надання більш якісної медичної допомоги населенню, використання бюджетних коштів та управління.

Мер навів в приклад сферу освіти, де при використанні нових інноваційних технологій в різних сферах можна заощадити в рік 60-70 млн. грн. і віддати їх на розвиток шкіл та дитсадків. Це стосується оснащення шкіл і дитсадків відеокамерами, використання аутсорсингу в плані прибирання приміщень, ведення господарської діяльності та ін.

У міської влади багато планів і щодо поліпшення медичної сфери. Донецькому національному медуніверситету надається допомога у вирішенні питання з приміщенням і гуртожитком для студентів. Мета - привернути до Краматорська студентів, в тому числі і іноземних, які навчаються зараз в філіях вузу в Маріуполі і Кропивницькому. Після інвентаризації кинутих квартир, яка проводиться в місті, кожній лікарні міста буде виділено 20-30 службових квартир для медпрацівників. Що допоможе залучити в наші лікарні молодих фахівців.

За словами міського голови Олександра Гончаренко, ефективне управління КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1" Краматорської міської ради зробило його провідним медичним підприємством, в якому впроваджені нові технології, зроблений ремонт і покращена якість медобслуговування городян. В результаті об'єднання центрів будуть отримані додаткові 11 млн. грн.

Колектив КНП «ЦПМСД №2» Краматорської міської ради хвилювали питання збереження робочих місць і подальшого функціонування ряду підрозділів - денного стаціонару, лабораторій. Влада міста запевнили колектив, що роботу люди не втратять. Зміни торкнуться лише управлінського персоналу. Але і його обіцяють працевлаштувати.

«Мова йде про допоміжний апарат управління, який ми також працевлаштуємо. Це 20 осіб. Ми ж всі розуміємо, що при злитті управлінський апарат скорочується », - підкреслив міський голова Олександр Гончаренко.

«Те, що стосується медичного персоналу, не постраждає ніхто. Жоден лікар, жодна медсестра. І лабораторія теж не постраждає. Ніхто нікуди не йде. Ви залишаєтеся тут і продовжуєте працювати, і надавати допомогу пацієнтам», - сказала заступник міського голови Олена Катальникова.

Мер зазначив, що були виділені кошти на будівництво двох амбулаторій. Але це так і не було зроблено. Також є питання з кадровим забезпеченням. Крім того, за словами Олени Катальникова, на роботу КНП «ЦПМСД №2» Краматорської міської ради є скарги з боку пацієнтів. І на них необхідно вчасно реагувати.

Головний лікар КНП «ЦПМСД №1» Краматорської міської ради Олександр Власенко зазначив, що потрібна робоча група для оцінки ризиків, плюсів і мінусів від приєднання.

«З приводу структури можна говорити, коли буде прийнято остаточне рішення про об'єднання. Я, як експерт МОЗ в сфері сімейної медицини, можу сказати, що структура зміниться. Це не говорить про те, що ви позбудетеся роботи. Головне, чого хочуть пацієнти - це відсутність черг і піша доступність амбулаторій. Тому амбулаторії в межах міста потрібні. Я говорю про це, виходячи зі свого досвіду. Також у вашому Центрі йде поділ дитячої та дорослої медслужби. Це також неправильно виходячи з розуміння сімейної медицини. Завдання не розділити дорослих і дітей, а розділити потоки пацієнтів, щоб не перетиналися хворі і здорові. Для цього і робляться різні входи, поділяються за часом і т. д. Ризики є, наприклад, під час підписання декларацій. І це питання дуже важливе. Тут потрібно радитися з Національною службою здоров'я України. Тому потрібно оцінити всі ризики і зробити правильні висновки».

Співробітники КНП «ЦПМСД №2» Краматорської міської ради розповіли, що декларації з лікарями підписало понад 71 тисячі осіб. Працює 72 лікаря, з яких 52 - первинної ланки (3 терапевта, 38 сімейних лікарів та 11 педіатрів). 40% лікарів пенсійного віку. Центром подана заявка в Департамент охорони здоров'я Донецької області на нові кадри. В даний момент інтернатуру на базі Центру проходить 7 сімейних лікарів. У планах - створення колл-центру. Подані заявки на 3 пакети в Національну службу здоров'я України - надання первинної допомоги, замісна терапія та ведення туберкульозних хворих в амбулаторних умовах. І буде подана заявка на пакет з проведення вакцинації від коронавируса.

Мінуси в роботі: черги, консультації в телефонному режимі, умови надання допомоги (відсутність ремонту). Для вирішення даних проблем були прийняті такі заходи: продовжено години прийому лікарів з 17.00 до 18.00, виділено додатковий час для обслуговування викликів на дому черговим лікарем, щодня працює адміністратор, з числа завідувачів амбулаторіями, для контролю роботи лікарів. Буде виділено окремий кабінет для огляду дітей у віці до 1 року.

Представники трудового колективу попросили дати їм шанс виправити свої недоробки. В результаті було вирішено створити робочу групу, яка займеться розробкою стратегії розвитку медустанови, як окремої структури. І другий варіант - злиття з КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1" Краматорської міської ради.

 

«Восточный проект» Наталья Аленькова

Популярні новини