Loading...

У Краматорську почав роботу стаціонарний пункт вакцинації від COVID-19У Краматорську на базі КНП "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ № 1" Краматорської міської ради почав роботу стаціонарний пункт вакцинації від COVID-19. У ньому працюють лікарі та медичні сестри, які пройшли попередню підготовку на базі тренінгового центру в КНП «ЦПМСД №1» Краматорської міської ради.

Зараз проходить другий етап вакцинації від COVID-19, в ході якого щеплення можуть отримати медпрацівники первинної ланки, соціальні працівники та люди, від 80 років і старше.

Щеплення робиться вакциною CoviShield. В одному флаконі міститься вакцина, якою можна прищепити 10 осіб. Тому лікарі формують список пацієнтів і розподіляють час таким чином, щоб ні одна доза не пропала. Використовувати флакон можна протягом 6 годин.

Це щеплення робиться два рази. Тим, хто пройшов вакцинацію, наступну зроблять через три місяці. Інформація про пацієнта заноситься в спеціальну медичну систему. Дані пацієнт може побачити в своєму особистому кабінеті.

Співробітники управління праці та соціального захисту населення вирішили зробити щеплення для того, щоб себе захистити.

«Після щеплення відчуваю себе нормально. Ніяких негативних відчуттів немає. Сказали, що може піднятися температура. І її можна збити звичайним парацетамолом або іншим жарознижуючим. А так продовжувати вести звичний спосіб життя. Роблять щеплення в передпліччя. Наступна через три місяці », - сказала співробітник управління соціального захисту Олена Анатоліївна.

«Страшно, звичайно, тому що вакцина не випробувана. Але страх захворіти коронавірусом або отримати ускладнення більше. Я все зважила і прийняла рішення вакцинуватися », - сказала Наталія Борисівна.

Головний лікар КНП «ЦПМСД №1» Краматорської міської ради Олександр Власенко зазначив, що протипоказань до вакцинації від COVID-19 практично немає. Вакцинація протипоказана особам до 18 років і тим, у кого був алергічний ефект на попередню дозу вакцини. А так як вакцина нова і всі її отримують вперше, то про такі прояви поки невідомо.

«Розпочав роботу пункт щеплення від COVID-19. Ми вакцинуємо пацієнтів 1 та 2 черги. Це медичні працівники, соціальні працівники та пацієнті, яким виповнилося 80 та більше років. Ми формуємо списки пацієнтів. В нас працює окремий телефон, за яким пацієнти можуть записатися на щеплення. Коли до пацієнта надходить черга, ми його викликаємо, попередньо обговорюємо час, коли він зможе прийти. На жаль, бажаючих серед людей, яким за 80 років, поки що мало. Щеплення може отримати кожен бажаючий. Але чітко за попереднім записом і в рамках свого етапу вакцинації. Перед щепленням пацієнту вимірюють тиск, сатурацію та температуру. Якщо є ознаки ГРВІ, вакцинацію не рекомендують і переносять на інший час».

З понеділка в стаціонарному пункті вакцинації вже щеплено більше 30 осіб. Записатись на вакцинацію можна по телефону +38 (050) 458 33 75. Також, лікарі підкреслюють, що імунітет після вакцинації сформується не раніше ніж через 14-30 днів. Тому після вакцинації не можна розслаблятися, потрібно носити маски та дотримуватися протиепідемічних вимог.

«Восточный проект» Наталья Аленькова

Популярні новини