Loading...

Ультразвукове дослідження під час вагітностіУльтразвукове дослідження під час вагітності - одне із найважливіших обстежень для майбутньої мами. Воно дозволяє контролювати нормальний розвиток плода і проводити моніторинг будь-яких потенційних ускладнень. Тому й не дивно, що у коментарях часто запитують, чи може вагітна зробити УЗД безоплатно? Відповідаємо ????
???? У Програмі медгарнатій-2021 ведення вагітності в амбулаторних умовах виділено в окремий пакет. В межах якого передбачена низка безоплатних обстежень для вагітної. Зокрема й ультразвукове дослідження.
???? А саме: УЗД матково-плодово-плацентарного комплексу з використанням доплерографії, трансвагінальна ультразвукова цервікометрія, УЗД внутрішніх органів та інші інструментальні дослідження відповідно до потреб пацієнток.
Детальніше про перелік безоплатних послуг для вагітної ми розповідали тут ➡ facebook.com/nszu.care.
???? Щоб мати можливість робити УЗД безоплатно пацієнтці потрібно обрати заклад, в якому спостерігати вагітність. Це має бути поліклініка, лікарня або центр, які мають з НСЗУ контракт за напрямом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. Всього таких медичних закладів 5⃣9⃣1⃣.
???? Знайти необхідну лікарню можна на дашборді НСЗУ “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій” nszu.gov.ua або зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
????‍⚕ Гінеколог, яка спостерігатиме вагітну, випише електронне направлення на усі, необхідні пацієнтці відповідно її стану, обстеження. В тому числі - і на УЗД. Маючи електронне направлення жінка зможе зробити УЗД в тому ж закладі, де й спостерігає вагітність. Або в іншому, який має контракт з НСЗУ за напрямом “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”. Для цього потрібно лише попередньо записатись на обстеження.
 

Популярні новини