Loading...

Вакцинація від поліомієліту у якому віці її робити?Розпочати ранок варто з гарних новин. Вакцина проти поліомієліту існує! ???? Достатньо лише 6 доз щеплень, які роблять до 14 років, і у вас сформується імунітет на все життя.
 
 
❓ Навіщо нам боротися з поліомієлітом?
Ця хвороба викликається поліовірусом. Зараження відбувається повітряно-крапельним механізмом передачі, але частіше — фекально-оральним, за умови потрапляння до рота вірусу через брудні руки, їжу або воду.
Симптоми можуть бути різними:
☑️ Жодних симптомів — 70% людей не відчувають проявів хвороби, тому вона стає особливо небезпечною.
☑️ Симптоми, схожі на грип чи ГРВІ — хвороба може супроводжуватися лихоманкою, головним болем, болями у животі та горлі, нудотою. Коли людина думає, що у неї грип, вірус поліомієліту підступно розповсюджується організмом.
☑️ Рухові розлади — виражається сильними болями у м’язах, паралічем, що розвивається за кілька годин, вражаючи ноги, плечі, груди, живіт, обличчя тощо.
Хвороба призводить до смерті, вражаючи дихальні м’язи. У разі одужання, функції уражених хворобою нервів та м’язів не відновлюються, також можливі небезпечні ускладнення — пневмонія, міокардит, важкі шлунково-кишкові розлади з кровотечею тощо.
???? Діти до 5 років найбільш сприятливі до вірусу поліомієліту. Тому, щеплення роблять з раннього віку:
▪️У 2 та 4 місяці життя — інактивованою поліомієлітною вакциною
(ІПВ).
▪️У 6 та 18 місяців, а також 6 і 14 років — оральною поліомієлітною
вакциною (ОПВ).
Обидві вакцини формують імунітет до поліомієліту, але ОПВ запобігає передачі хвороби іншим людям завдяки тому, що формує імунітет в кишківнику та перериває передачу збудника.
❗ Пам’ятайте! Якщо ви не зробили щеплення або дізналися, що ви чи ваші рідні пропустили дозу вакцини, звертайтеся до сімейного лікаря та ревакцинуйтеся! ⏰
Подолати хворобу та її наслідки може лише імунізація. Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких! ????
 

Популярні новини