Loading...

Хто виписує рецепт на опіоїдні анальгетики?Хронічний біль, який часто супроводжує тяжкі невиліковні захворювання, завдає невимовних страждань. Його неможливо усунути звичайним знеболювальним, допомагають лише спеціальні препарати - опіоїдні анальгетики.
 
 
При правильному призначенні вони здатні покращити якість та тривалість життя пацієнта, який отримує паліативну медичну допомогу. Розповідаємо, хто виписує на них рецепт та за яких умов ????
???? Призначити та виписати рецепт на опіоїдні анальгетики може не тільки вузький фахівець, наприклад, онколог, а й сімейний лікар, в тому числі - лікар-ФОП.
Рецепти виписуються пацієнту за наявності відповідних показань з обов’язковим записом про призначення таких лікарських засобів в історію хвороби та медичну карту.
???? Лікар виписує рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби в чистому вигляді або в суміші з індиферентними речовинами (тобто такими, які є допоміжними та не несуть терапевтичного ефекту) на спеціальному рецептурному бланку форми №3 (ф-3). Такий бланк виготовляється на папері рожевого кольору розміром 75 × 120 мм.
???? Рецепт ф-3 дійсний протягом 10 днів з дня виписування. Хворим із затяжними і хронічними захворюваннями лікар може виписати рецепт, розрахований на 10-денний курс лікування, а при наданні паліативної допомоги - у кількості, передбаченій для 15-денного курсу лікування (з поміткою "Хронічно хворому").
???? На одне найменування лікарського засобу виписується один рецепт. Правила виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення затверджено наказом МОЗ №360 zakon.rada.gov.ua.
???? Опіоїдні анальгетики можуть відпускатися на пільгових умовах, безоплатно чи з доплатою. Якщо пацієнт отримує наркотичні препарати на пільгових умовах, то лікар дублює рецепт ще й на рецепті форми №1 (ф-1). Безоплатно або на пільгових умовах отримати опіоїдні анальгетики можуть пацієнти, згадані в Постанові №1303 zakon.rada.gov.ua.
 

Популярні новини