Loading...

Захистіть себе. Лептоспіроз????Улітку, коли люди проводять більше часу біля водойм, в Україні зростає захворюваність на лептоспіроз. За 5 місяців 2021 року в Україні зареєстрували 13 випадків.
Захворіти на лептоспіроз можна під час купання в заражених водоймах, при контакті з інфікованими тваринами, вживання забруднених продуктів харчування або води. ???? Де в Україні можна купатися
Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів, також це може бути худоба, собаки, дикі тварини. Передача від людини до людини трапляється рідко.
У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).
Лептоспіроз буває складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань — наприклад, можуть нагадувати грип чи COVID-19. До того ж, інколи недуга може мати безсимптомний перебіг.
Серед симптомів лептоспірозу:
???? висока температура;
???? головний біль;
???? озноб;
???? біль у м’язах;
???? блювання та діарея;
???? жовтяниця;
???? почервоніння очей;
???? висипання.
Людина може захворіти в період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Хвороба зазвичай починається різко з лихоманки та інших симптомів. Лептоспіроз може перетікати з першої фази з вищезазначеними симптомами до другої — більш важкої — яка може призвести до ураження нирок, печінки або менінгіту. У разі несвоєчасного звернення по медичну допомогу недуга може призвести до смерті.
☝️ Щоб уникнути лептоспірозу:
✅ уникайте потенційно заражених водойм та риболовлі в них;
✅ вакцинуйте домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу;
✅ уникайте контактів із хворими та інфікованими тваринами;
✅ знищуйте гризунів у особистих помешканнях.
❗ Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою — зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, адже захворювання швидко прогресує. Несвоєчасне звернення до лікаря може коштувати життя.
 

Популярні новини