Loading...

01.07.21. Нові пакети послуг для пацієнтів: перитонеальний діаліз та психіатрична допомога від мобільних бригад. Пресбрифінг НСЗУ✅ Один з ключових акцентів в Програмі медичних гарантій 2021 – наближення медичної допомоги до пацієнта. Це робить медичну допомогу для пацієнтів доступнішою, якіснішою та безпечнішою. Тож з 1 липня пацієнти отримуватимуть гарантовану медичну допомогу за двома новими пакетами - “Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах” та “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”.
✅ За статистикою, протягом 2019 року кількість пацієнтів, які потребують перитонеального діалізу, зросла майже майже на 7 %. Перитонеальний діаліз - це життєво необхідна для них процедура. Також дослідження останніх років вказують на вищі показники виживаності в перші 2-3 роки лікування у пацієнтів, які отримують перитонеальний діаліз в якості першого виду замісної ниркової терапії.
✅ Перитонеальний діаліз є технічно простим, безпечним. А також найдешевшим та достатньо ефективним методом діалізу у пацієнтів. Клінічною перевагою перитонеального діалізу, є триваліше, порівняно з гемодіалізом, збереження залишкової функції нирок у пацієнтів з хронічною хворобою нирок. Є також переваги цього методу і для людей з пересадженою ниркою.
✅ До переліку медичних послуг, які безоплатно отримуватимуть пацієнти, які потребують перитонеального діалізу включено:
???? первинний огляд;
???? спостереження за ефективністю діалізного лікування. Зокрема, оцінка та корекція нутриційного статусу, своєчасна діагностика, профілактика та лікування інфекційних та неінфекційних ускладнень перитонеального діалізу;
???? перевірка або, за потреби, проведення повторного навчання пацієнта, а також навчання родичів;
???? оцінка можливості організації процедур перитонеального діалізу пацієнтом самостійно;
???? лабораторні дослідження, відповідно до галузевих стандартів;
???? своєчасна діагностика та медикаментозне лікування анемії;
???? забезпечення лікарськими засобами відповідно до Національного переліку основних лікарських засобів, медичними виробами та витратними матеріалами та інше.
✅ На лікування методом перитонеального діалізу за Програмою медичних гарантій-2021, закладено понад 168 млн грн. Тариф на медичні послуги за цим пакетом, визначається як капітаційна ставка за одного пацієнта на день та становить 806 гривень за проведення постійного перитонеального діалізу, та 1 384 гривні за проведення апаратного перитонеального діалізу. На сьогодні, до Національної служби здоров’я України подали пропозиції 37 закладів. З них 25 вже очікують на проєкт договору.
✅ Психіатрична допомога, що надаватиметься мобільними мультидисциплінарними командами, ще більше наблизить психіатричну допомогу до осіб із розладами психіки та поведінки. Адже вона розрахована на пацієнтів, які завершили лікування в стаціонарі. Завдяки цьому людина не перебуває у психіатричній лікарні тривало, а лише протягом часу, необхідного для стабілізації стану. А після повертається додому. І там не залишається напризволяще. Людиною опікується мобільна мультидисциплінарна команда. Це допомагає особам з розладами поведінки і психіки адаптуватись до ритму життя в соціумі.
✅ Безоплатними для пацієнтів та їх родин будуть такі медичні послуги:
???? психіатричний огляд та допомога;
???? індивідуальний план лікування і реабілітації - із залученням самого пацієнта або його законного представника;
???? проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміців;
???? контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.
✅ Родичі або законні представники особи з розладами психіки та поведінки можуть розраховувати на психологічну підтримку членів мобільної бригади. Їх навчать технікам самодопомоги та методам психологічної підтримки.
✅ Мобільну команду не можна викликати телефоном. Направлення на отримання допомоги від команди можна отримати у лікаря-психіатра або у свого сімейного лікаря. Якщо у пацієнта розвивається раптове погіршення стану, яке загрожує його здоров’ю чи життю, то варто звернутися по екстрену медичну допомогу за номером 103.
✅ На надання послуг мобільними мультидисциплінарними командами, у рамках Програми медичних гарантій, закладено 60 млн грн. Тариф на медичні послуги з психіатричної допомоги визначається, як глобальна ставка за 1 команду на місяць, та становить 50 535 гривень на місяць. Тобто стільки платитиме НСЗУ надавачу за кожну таку команду. Свої пропозиції на укладанні угоди за цим пакетом подали пропозиції 109 надавачів медичних послуг.
✅ Впровадження цих нових пакетів сприятиме пацієнторієнтованості та сімейноорієнтованості на спеціалізованиу рівні. Та значно поліпшить якість та ефективність медичних послуг для українських пацієнтів.
 

Популярні новини