Loading...

08.07.21. COVID-19. "Доступні ліки”-2021: як реалізується програма реімбурсації ➡ Пресбрифінг НСЗУ✅ У цьому році кількість аптек, які долучились до участі у програмі “Доступні ліки”, вперше перевищила 10 тисяч. Місць, де можна отримати ліки за електронним рецептом, стає більше. Пацієнт витрачає менше часу на дорогу. Зокрема, у першому півріччі 2021 року 19% - а це понад 1 млн серед усіх відпущених рецептів - відпускається протягом першої години після виписування рецепту лікарем. Це означає: пацієнту достатньо лише 60 хвилин, аби відвідати лікаря, одержати електронний рецепт, отримати необхідні лікарські засоби в аптеці.
✅ За півроку до програми вперше приєдналися понад 401 тис пацієнтів. Загалом, “Доступні ліки” отримують вже 2 мільйони 940 тисяч пацієнтів. НСЗУ чітко виконує умови співпраці з аптечними закладами та вчасно виплачує кошти. У 2021 році НСЗУ відшкодувала аптекам майже 35 млн грн. За час адміністрування програми НСЗУ відшкодувала аптекам понад 1 млрд гривень.
✅ У межах програми держава відшкодовує вартість ліків проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. У лютому цього року до програми також додали лікарські засоби для вторинної профілактики серцево-судинних захворювань, зокрема інсульту та інфаркту. На сьогодні програма включає 297 лікарських засобів. 93 з них пацієнти можуть отримати повністю безоплатно. Інші - з доплатою.
✅ Лікарські препарати з реєстру програми «Доступні ліки» можна отримати винятково за електронним рецептом. Умови для цього:
???? пацієнт обрав лікаря, який надає первинну медичну допомогу, уклавши з ним декларацію;
???? пацієнт має встановлений діагноз відповідного хронічного захворювання та лікується амбулаторно, а не в стаціонарі.
✅ Щоб отримати препарати за програмою “Доступні ліки”, потрібно зробити два кроки:
???? Звернутись до свого лікаря, з яким укладена декларація. Він призначить ліки і випише електронний рецепт, в якому буде зазначена міжнародна непатентована назва препарату – діюча речовина. На телефон пацієнта надійде смс з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо пацієнт не використовує мобільний телефон, лікар надасть інформацію про рецепт на папері.
???? Прийти до аптеки, яка бере участь у програмі, назвати номер рецепту та обрати потрібні ліки.
Електронний рецепт можна одержати по телефону. Для цього лише потрібно завчасно погодити з алгоритм дій зі своїм сімейним лікарем.
✅ З початку цього року за програмою “Доступні ліки” лікарі первинки виписали понад 7,3 млн рецептів. Найбільша кількість - понад 5 млн 300 тисяч - припадає на серцево-судинні захворювання.
✅ З 1 жовтня 2021 року програма реімбурсації буде розширена. Пацієнти з розладами психіки та поведінки, з епілепсією, зможуть отримувати ліки безоплатно або з незначною доплатою, лікуючись в амбулаторних умовах. Також НСЗУ адмініструватиме програму реімбурсації лікарських засобів для лікування цукрового та нецукрового діабету. Мова йде про інсуліни та десмопресин. Зараз триває підготовка нормативно-правових актів для включення інсулінів у програму.
???? Інсулін пацієнти зможуть отримувати безоплатно або з доплатою - винятково за електронним рецептом.
???? Щоб отримати електронний рецепт, пацієнтам необхідно мати індивідуальний план лікування із визначенням типу та дозування інсуліну.
???? План лікування складає ендокринолог. Тому найближчим часом необхідно прийти на прийом до ендокринолога, щоб лікар створив індивідуальний план лікування в електронній системі охорони здоров’я.
✅ Національна служба здоров’я стане єдиним платником за програмою. Усі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник, як це зараз відбувається з “Доступними ліками”. І зможуть обирати будь-яку аптеку, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів. Та отримувати інсулін за електронним рецептом у найближчій зручній для себе аптеці.
 

Популярні новини